Toyota nog steeds de grootste

Volkswagen komt er opnieuw niet voorbij

Toyota logo
Volkswagen wilde in 2015 Toyota voorbijstreven in de wereldheerschappij, maar Dieselgate gooide roet in het eten. Voor het vierde jaar op rij is Toyota 's werelds grootste.

TOKIO (ANP) - Toyota heeft afgelopen jaar wereldwijd ruim 10,1 miljoen auto's verkocht. Dat is 0,8 procent minder dan een jaar eerder, maar genoeg om voor het vierde jaar op rij 's werelds grootste autofabrikant te blijven. Bij concurrent Volkswagen namen de verkopen in 2015 met twee procent af tot 9,9 miljoen wagens.

Halverwege het jaar leek Volkswagen nog hard op weg zijn zijn Japanse rivaal voorbij te streven. Een groot schandaal rond de manipulatie van uitstootwaarden van dieselauto's gooide evenwel roet in het eten. De Duitse autobouwer zag zich genoodzaakt de verkoop van een aantal modellen stil te leggen. Onder leiding van de nieuwe topman Matthias Müller heeft het concern de ambitie om 's werelds grootste te worden inmiddels losgelaten.

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (107)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.