'Toyota niet bang voor Nissan'

Toyota Verso
Nissan heeft de ambitie uitgesproken om in Europa groter te worden dan Toyota, maar de huidige nummer 1 maakt zich geen zorgen. Dat blijkt uit een interview dat de Europese Toyota-topman Didier Leroy heeft gegeven.

Hij meldt Automotive News: "Wij streven niet naar enorme aantallen. Sterker nog: we geven graag de nummer één-positie op als dat onze winst zou vergroten. Toen we in 2008 1,1 miljoen auto's verkochten in Europa en Rusland, was dat meer dan nu, maar toen leden we wel verlies op elke verkochte auto."

Leroy heeft de Toyota-directie om meer autonomie gevraagd voor de Europese markt. Dat resulteert onder meer in spannender ontwerpen voor ons continent, iets wat de CEO als een belangrijke voorwaarde ziet voor de groei van verkoopaantallen en winstmarges. Een voorbeeld van het meer expressieve design zien we bij de gefacelifte Yaris (foto 2).

De Europese directeur licht in het interview ook een tipje van de sluier op over het gebruik van de BMW-diesels in Toyota's: "We hebben de 1,6-liter turbodiesel geïntroduceerd in de Verso, maar de 1,6- en 2,0-literdiesels zullen in meer modellen komen. De eerste nieuwe Toyota met BMW-diesel is er begin 2015."

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.