Toyota i-Unit toekomstgericht

Toyota i-Unit
Toyota ontwikkelde speciaal voor de Expo 2005 Aichi in Japan een futuristisch vervoermiddel, de i-Unit. Maar in New York laat Toyota nu ook zien wat zijn ontwerpers verstaan onder individueel vervoer.
Toyota ontwikkelde speciaal voor de Expo 2005 Aichi in Japan een futuristisch vervoermiddel, de i-Unit. Maar in New York laat Toyota nu ook zien wat zijn ontwerpers verstaan onder individueel vervoer.

De i-Unit is een voertuig dat het midden houdt tussen een rolstoel en een ligfiets. In de rechtop-mode kan de bestuurder bijna op ooghoogte met voetgangers het verkeer overzien. In die opstelling staan de voorwielen heel dicht bij de achterwielen. In de zogenaamde hogesnelheid-mode gaan de voor- en achterwielen zo ver mogelijk uit elkaar en komt het zwaartepunt van de i-Unit laag te liggen. Hoe hoog die snelheid kan zijn, wordt niet gemeld.  De stoelfiets weegt nog geen 200 kg en heeft elektrische aandrijving, maar Toyota zegt niets over vermogen, snelheden en actieradius. Wel wordt gemeld dat de accu's zo'n drie uur in bedrijf kunnen zijn voordat ze moeten worden opgeladen.
De bediening gaat via drive-by-wire met op elke greep links en rechts een hand. De voetensteun is in hoogte verstelbaar, zodat de bestuurder de juiste zitpositie kan vinden. Hij of zij kan verder ook de kleur van de geïntegreerde verlichting aanpassen. De body is gemaakt van kunststof.

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.