Toyota huiverig voor elektrische auto's

Hybrid Synergy Drive-logo
Ondanks de opmars van de elektrische auto, zet Toyota zijn kaarten voorlopig liever op hybrides.
Toyota gaat voorlopig niet volop aan het werk met elektrische auto's. De komende jaren zet het grootste autoconcern van de wereld nog in op hybride-aandrijving. "De combinatie van een verbrandings- en een elektromotor is de beste basis voor bijvoorbeeld brandstofcel-techniek, plug in-hybrides of volledig elektrische auto's", vertelt directielid Takeshi Uchiyamada aan het Duitse Wirtschaftswoche. Hij denkt dat er in de toekomst naast de reguliere verbrandingsmotor vele andere aandrijfvormen zullen worden aangeboden.
"Bij volledig elektrische auto's zijn de kosten voor de accu's het grootste probleem. Pas wanneer er op dat gebied een doorbraak komt, kunnen we met elektrische auto's een flink marktaandeel halen. Dat zal rond 2020 zijn." De eerste elektrische Toyota komt ondanks deze visie al in 2012 op de markt; dat zal een elektrische iQ zijn.
Tussen 2015 en 2020 is het de beurt aan een hybride die een elektromotor combineert met brandstofceltechniek. Voorlopig denkt Toyota een dergelijke auto niet tegen een betaalbare prijs op de markt te kunnen brengen. Maar over tien jaar moet het volgens de Japanners mogelijk zijn.
Tot slot meldt Toyota dat er in de toekomst modellen komen die beter zijn toegesneden op de regio's waarin ze worden verkocht. De samenwerking voor een 1,6-liter dieselmotor met Isuzu is inmiddels echter beëindigd. Dat betekent niet dat Toyota niets meer met diesels doet. "Met name in Europa zal diesel zijn plek behouden."

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (29)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.