Toyota grootste automaker

Toyota Prius reclame metro Tokio | Foto: ANP/AFP
Toegegeven: we zijn nog niet helemaal aan het einde van het jaar, maar Toyota claimt al de 'overwinning' als grootste autoproducent van de wereld.
Toyota is in 2007 de grootste autoproducent van de wereld. Het Japanse concern komt dit jaar uit op 9.36 miljoen auto's. De nummer twee is General Motors dat in 2007 9,2 miljoen auto's maakt. Bij de productie van Toyota wordt ook Daihatsu, Hino en Lexus geteld. Toyota is naar schatting 190 miljard dollar waard. Voor volgend jaar verwacht het concern opnieuw groei. Dan moeten 9.85 miljoen worden gemaakt. In 2009 zijn dat er 10,4 miljoen. Dan is Toyota de eerste autoproducent die over een productie van tien miljoen stuks per jaar gaat.
Naar verwachting houdt Toyota zijn nummer één positie gemakkelijk vast omdat General Motors plant om juist mínder auto's te gaan maken. De productie in Noord-Amerika wordt teruggeschroefd en sommige onderdelen worden afgestoten. Toyota gaat voorwaarts. Volgend jaar moeten alleen al in China en Rusland 900.000 auto's worden verkocht; een toename van veertig procent ten opzichte van dit jaar. Verder wil de Japanse autogigant aan de weg timmeren met goedkope en basale auto's voor bijvoorbeeld de Indiase en Braziliaanse markt. Daarop wordt minder winst gemaakt dan de Toyota's die we vandaag de dag kennen. Om die lage inkomsten op te vangen, wordt Lexus in Noord-Amerika, Japan en Europa de komende tijd flink uitgebreid.

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.