Toyota doet 'Connected' uit de doeken
Kennis over de klant moet beide partijen voordeel bieden
"Op het moment dat je 's morgens in je auto stapt zou je eigenlijk niet meer de moeite hoeven nemen om zelf je bestemming in te voeren", vertelt Hicks aan Automotive World. "Als we je patroon kennen en weten welke bestemmingen je doorgaans op dat tijdstip aandoet, is het enige wat de auto hoeft te doen je daar op de snelste manier heen te loodsen."
Het is slechts één van de vele voorbeelden die de Toyota Connected-baas noemt. Zijn wensen gaan verder: "Als we weten dat je fan bent van een bepaald footballteam en je rijdt op de avond van een belangrijke wedstrijd richting het stadion, kunnen we al raden waar je naartoe onderweg bent. We zouden je dan kunnen vragen of we vast een parkeerplaats voor je moeten reserveren en je opnieuw informeren over de snelste route."
Dit soort services zijn natuurlijk niet nieuw: Google werkt al jaren op deze manier en is continu bezig de service uit te breiden. Toyota wil het echter ook op andere gebieden toepassen. "Als we – bijvoorbeeld via Facebook- weten dat je een kindje verwacht, kunnen we al raden dat je niet op zoek bent naar een sportauto. Als blijkt dat je een actieve fietser bent, is het wellicht leuk om je een leenauto met een fietsendrager mee tegeven." Wel benadrukt de manager dat het delen van deze informatie altijd op vrijwillige basis zal gebeuren: "Je zult er altijd expliciet toestemming voor moeten geven".
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Toyota C-HR First Edition 77 kWh Automaat 224pk | Achterklep elektrisch | Stoel&Stuur verwarming | Privacy Glass |
- 2026
- 1.250 km

Toyota C-HR 1.8 Hybrid Executive 1e EIGENAAR JBL CAMERA HALF LEER PARK ASSIST LED NAVI ECC CRUISE
- 2018
- 139.753 km

Toyota Aygo 1.0 VVT-i S-CVT Pulse | Elektrisch vouwdak | Apple Carplay / Android Auto | LED | Adaptive Cruise | Clima | Parkeersensoren achter | Camera | 18 inch
- 2025
- 2.310 km
PRIVATE LEASE Toyota
Lees ook

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

Test Toyota RAV4 (2026) – Verder verfijnd, maar toch een rafelrandje

Dit zijn de beste beginnersauto’s

Vooral Japanners en max 60 km/h: waarom Groenland het opmerkelijkste autoland ter wereld is


