Toyota bereikt nieuw verkooprecord
Boven de tien miljoen
Toyota heeft nog nooit eerder zoveel auto's verkocht als in het afgelopen (fiscale) jaar. Er gingen er meer dan tien miljoen over de spreekwoordelijke toonbank.
Voor het eerst heeft Toyota, waarbij ook Lexus wordt meegerekend, meer dan tien miljoen auto's verkocht in een fiscaal jaar. In 2023 kwam de teller uit op ruim 10,3 miljoen, zo werd eerder al bekend, maar nu is ook helder dat het fiscale jaar – dat bij Toyota van april tot en met maart loopt – met een soortgelijk aantal is afgerond. Niet helemaal verrassend, gezien de verkopen in kalenderjaar 2023, maar toch een heel mooie prestatie.
Vergeleken met het voorgaande fiscale jaar is de vooruitgang ook duidelijk zichtbaar; er werd een verkoopgroei van 7,3 procent genoteerd. In Europa was er zelfs een groei van 10,8 procent. De verkopen van Toyota en Lexus gezamenlijk schommelden al jaren (behalve in het door corona verstoorde 2020) rond de 9 miljoen stuks. In 2014 ging Toyota voor het eerst door de grens van 9 miljoen verkochte auto's heen.
Toyota zag de verkopen niet alleen in zijn geheel naar een nieuw record gaan, ook zijn er nog niet eerder zoveel auto's van het concern buiten Japan gesleten. Dat waren er bijna 8,78 miljoen. Ter vergelijking; in 2021 kwam het nog voor het eerst net boven de 8 miljoen uit en in 2021 voor het eerst boven de 7 miljoen. De Aziatische markt is in aantallen het belangrijkst voor Toyota, met China bovenaan. Kijken we naar alle losse landen wereldwijd, dan staat de VS bovenaan. Maar liefst 2,34 miljoen van de ruim 10 miljoen verkochte auto's van het afgelopen jaar werden in de VS verkocht.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Toyota C-HR First Edition 77 kWh Automaat 224pk | Achterklep elektrisch | Stoel&Stuur verwarming | Privacy Glass |
- 2026
- 1.250 km

Toyota C-HR 1.8 Hybrid Executive 1e EIGENAAR JBL CAMERA HALF LEER PARK ASSIST LED NAVI ECC CRUISE
- 2018
- 139.753 km

Toyota Aygo 1.0 VVT-i S-CVT Pulse | Elektrisch vouwdak | Apple Carplay / Android Auto | LED | Adaptive Cruise | Clima | Parkeersensoren achter | Camera | 18 inch
- 2025
- 2.310 km
PRIVATE LEASE Toyota
Lees ook

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

Test Toyota RAV4 (2026) – Verder verfijnd, maar toch een rafelrandje

Dit zijn de beste beginnersauto’s

Vooral Japanners en max 60 km/h: waarom Groenland het opmerkelijkste autoland ter wereld is


