Tesla Cybertruck stuk minder bereikbaar geworden
Focus op de marge
De Tesla Cybertruck is nooit goedkoop geweest, maar nu is in thuisland Verenigde Staten de vanafprijs ineens wel heel hard gestegen. De voordeligste versie is plotseling geschrapt.
De Tesla Cybertruck is tot op heden enkel in Noord-Amerika direct door Tesla zelf aangeboden. In de VS begon het voorheen bij de omgerekend zo'n €56.000 kostende achterwielaangedreven Cybertruck met een rijbereik van 400 km. Die is nu uit de configurator gehaald. Voortaan begint het bij een krappe 100.000 dollar, ofwel zo'n €91.500.
Voor dat geld krijg je de Tesla Cybertruck met twee samen 600 pk sterke elektromotoren en dus ook vierwielaandrijving. Bovendien ligt de actieradius hoger, op zo'n 512 km. Daarboven staat nog steeds de omgerekend bijna €110.000 kostende Cyberbeast, met drie (!) elektromotoren en zo'n 845 pk vermogen. Het schrappen van de basisversie maakt de Tesla Cybertruck veel minder bereikbaar, maar daar staat tegenover dat de nieuwe 'instapper' wel snel leverbaar us. Nog deze maand verwacht Tesla de Cybertruck All-Wheel Drive te kunnen leveren.
Analisten van Cox Automotive ramen volgens Automotive News dat er nu ruim 16.000 Cybertrucks verkocht zijn en dat 4.800 daarvan vorige maand van de hand zijn gegaan. De stap om de voordeligste variant te schrappen, kan volgens Cox Automotive ervoor zorgen dat die aantallen moeilijk vol te houden zijn en dat de verkopen straks teruglopen. Er zou juist vooral vraag zijn naar minder dure uitvoeringen. Mogelijk wil Tesla nu eerst voorraden van die duurdere Cybertrucks aan de man brengen, voordat het zich meer op goedkopere versies voor de grote aantallen richt. De duurdere uitvoeringen brengen per stuk meer in het laatje.