Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Nieuws

Terugblik: 'Bugatti Galibier: de volgende Bugatti'

Over smaak valt niet te twisten

16
Bugattu 16C Galibier
Bugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C GalibierBugattu 16C Galibier
Lars Krijgsman
  • Lars Krijgsman
  • Nieuws
17 maart 2020 om 14:30
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
Dossier:

Terugblik:

 In deze nieuwe onregelmatig terugkerende rubriek duiken we in het verleden. We gaan terug in de tijd en blikken terug op een nieuwsartikel dat exact tien jaar geleden op AutoWeek.nl verscheen. Met de kennis van nu, kijken naar het verleden. Heeft de trend zich doorgezet, is de auto in productie gegaan... Je leest het in de Terugblik!

In deze eerste editie van de Terugblik beklimmen we direct een van de hoogstgelegen lagen van autoland. Exact tien jaar geleden liet Bugatti namelijk de 16C Galibier zien, een excentrieke fastback die naast de Veyron op de menukaart zou komen te staan.

De machtige Veyron is de geschiedenisboeken ingegaan als een van de megalomane projecten uit een bijzondere periode van de Volkswagen Groep. Ferdinand Piëch stond aan het roer van het concern en startte een reeks bijzondere avonturen om zijn bedrijf een hoger aanzien te geven. De Phaeton werd de duurste Volkswagen aller tijden, motoren als de V10 en V12 TDI waren met blokken als de W8 en W12 niet eens de opmerkelijkste machines in het Volkswagen-magazijn en met de Veyron blies Volkswagen het illustere Bugatti nieuw leven in, het merk dat na de EB 110 ter ziele ging en waarvan Volkswagen in 1998 de rechten in handen kreeg.

De in 2005 op de markt gebrachte Veyron was op elk vlak een technisch hoogstandje. De zwaarlijvige en luxueuze hypercar kreeg een 8.0 W16 van dik 1.000 pk toebedeeld, een met vier turbo's uitgeruste machine waarmee de miljoenen kostende GT een topsnelheid van 407 km/h moest kunnen halen. Overtreffende trap Veyron Super Sport wist uiteindelijk zelfs door te jagen tot een snelheid van 431 km/h. Bugatti stond weer op de kaart, en dat smaakte vier jaar na de lancering van de Veyron naar meer.

16C Galibier

Bugatti presenteerde in 2009 namelijk de 16C Galibier Concept, een ogenschijnlijk productierijp studiemodel waarmee Bugatti zich van een heel andere kant liet zien. De luxueus ogende en minstens zo weelderig aangeklede showauto kreeg een tot 800 pk teruggeschroefde versie van de W16 in zijn neus, een machine met twee superchargers in plaats van twee turbo's. Opvallend genoeg was de Galibier niet bedoeld als broer van de Veyron, maar als vervanger van die extremist. Op 17 maart 2010 schreef AutoWeek een artikel over de Galibier waarin we de conclusie trokken dat het "vreemd moet lopen als deze Galibier niet in productie zou gaan." Inmiddels zijn we tien jaar verder. Waar is de 16C Galibier?

Bugattu 16C Galibier

De Galibier zou in 2013 in productie moeten gaan, maar dat is - helaas voor de rijken der aarde - nooit gebeurd. Dat is enigszins opmerkelijk, in de jaren na de introductie van de concept-car dook namelijk meer dan eens productspecifieke informatie op. Zou zou van de productieversie ook een hybride variant leverbaar worden. In 2012 kwam er ruis op de lijn. Wolfgang Schreiber, destijds vers achter de knoppen bij Bugatti, kwam met de mededeling dat de Galibier niet voor 2015 op de weg zou komen. Die productieversie zou op designvlak ook nog eens sterk gaan afwijken van de in 2009 getoonde conceptversie. In 2013 leek het hoge woord eruit: de Calibier zou zijn afgeschoten en Bugatti zou zijn tijd liever volledig spenderen aan de ontwikkeling van een spiritueel opvolger van de Veyron, een auto die we inmiddels kennen als de in in 2016 gepresenteerde Chiron.

Manusje-van-alles

Er bleek meer aan de hand, en de uit 2011 stammende mededeling dat het ontwerp van de Calibier Concept aangepast zou worden, lijkt daar verband mee te houden. Tegenover Hagerty zei niemand minder dan Bugatti's designchef Achim Anscheidt namelijk dat Bugatti op basis van feedback van potentiële klanten het ontwerp achter de schermen heeft aangepast. De Galibier groeide ruim 15 centimeter in de hoogte en werd maar liefst 1,5 meter langer. Daarbij luisterde Bugatti goed naar de wensen van de Chinese klantenkring, wat er toe leidde dat het beoogde tweede model een geknikte achtersteven kreeg. "Bugatti probeerde van de Galibier een manusje-van-alles te maken en daarbij offerde het de sierlijkheid van het ontwerp op", aldus Anscheidt tegenover Hagerty. "Het concept van een auto die nog boven de Rolls-Royce Phantom gepositioneerd zou worden, die niet alleen luxueus en comfortabel, maar ook snel en kundig bochten moest kunnen nemen, was gedoemd te mislukken." Niemand minder dan Piëch zou 'project Galibier' persoonlijk hebben afgeschoten na het zien van de herziene versie.

Bugattu 16C Galibier

Hoewel de Galibier er vooralsnog niet is, lijkt Bugatti nog altijd te spelen met het idee van een praktischer ingesteld model. Wat Bugatti precies van plan is, blijft in nevelen gehuld. In 2018 sprak topman Stephan Winkelmann zich nog nadrukkelijk uit tegen het SUV-concept door te zeggen dat een dergelijk model "geen recht doet aan Bugatti en haar geschiedenis." Vorig jaar riep diezelfde Winkelmann echter weer dat Bugatti in gesprek zou zijn met Volkswagen over een potentieel tweede model voor het merk, een auto die omschreven werd als een elektrisch aangedreven 'GT of cross-over'. Komt er dan toch een Galibier-achtige? Zeg nooit nooit, maar voorlopig kunnen we niets anders dan afwachten.

Bugatti Terugblik

Lezersreacties (16) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Bugatti specificaties
  • Bugatti occasions
  • Bugatti video's
Advies en informatie
  • Bugatti tests
  • Bugatti gebruikersreviews
  • Bugatti index
PREMIUM
Bugatti Chiron Sport - Posterstory

Bugatti Chiron Sport - Posterstory

Aan het einde van de zomer wist Bugatti voor het eerst de grens van 300 mijl te slechten. Om...

Lees meer
Bugatti Chiron Sport - Rij-impressie

Bugatti Chiron Sport - Rij-impressie

107

De Bugatti Chiron ging verder waar de Veyron eindigde. Vorig jaar onthulde het merk in Genève...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Bugatti en Rimac aan de slag met volgende generatie hypercars

    Bugatti en Rimac aan de slag met volgende...

    • 31 maart 2022
  • Nieuws
    Bugatti Chiron Pur Sport extra speciaal door 'Sur Mesure'

    Bugatti Chiron Pur Sport extra speciaal...

    8
    • 9 december 2021
  • Achtergrond
    Het mysterie van de verdwenen Bugatti Type 57 SC - De Vluchtstrook

    Het mysterie van de verdwenen Bugatti Type...

    14
    • 14 november 2021
  • Nieuws
    Bugatti en Rimac officieel samengevoegd

    Bugatti en Rimac officieel samengevoegd

    10
    • 2 november 2021
  • Nieuws
    Über-Bugatti Bolide gaat in productie

    Über-Bugatti Bolide gaat in productie

    24
    • 14 augustus 2021
  • Nieuws
    Officieel: Bugatti en Rimac samen één bedrijf

    Officieel: Bugatti en Rimac samen één bedrijf

    35
    • 6 juli 2021
  • Nieuws
    Bugatti Chiron Super Sport: nu zonder ‘300+’

    Bugatti Chiron Super Sport: nu zonder ‘300+’

    • 8 juni 2021
Merk
Merk
  • Nieuws
    Bugatti en Rimac aan de slag met volgende generatie hypercars

    Bugatti en Rimac aan de slag met volgende...

    • 31 maart 2022
  • Nieuws
    Bugatti Chiron Pur Sport extra speciaal door 'Sur Mesure'

    Bugatti Chiron Pur Sport extra speciaal...

    8
    • 9 december 2021
  • Achtergrond
    Het mysterie van de verdwenen Bugatti Type 57 SC - De Vluchtstrook

    Het mysterie van de verdwenen Bugatti Type...

    14
    • 14 november 2021
  • Nieuws
    Bugatti en Rimac officieel samengevoegd

    Bugatti en Rimac officieel samengevoegd

    10
    • 2 november 2021
  • Nieuws
    Über-Bugatti Bolide gaat in productie

    Über-Bugatti Bolide gaat in productie

    24
    • 14 augustus 2021
  • Nieuws
    Officieel: Bugatti en Rimac samen één bedrijf

    Officieel: Bugatti en Rimac samen één bedrijf

    35
    • 6 juli 2021
  • Nieuws
    Bugatti Chiron Super Sport: nu zonder ‘300+’

    Bugatti Chiron Super Sport: nu zonder ‘300+’

    • 8 juni 2021

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden