Stellantis boekt stevige winst in eerste halfjaar

Verwachtingen bijgesteld

Corsa vs. 208

Stellantis heeft een prima halfjaar achter de rug. Het concern, dat begin dit jaar officieel ontstond door de samenvoeging van PSA en FCA, stelt daarom de verwachtingen voor heel 2021 naar boven bij.

Stellantis heeft in de eerste zes maanden van 2021 een omzet van €75,3 miljard weten te realiseren. Het concern boekt €8,6 miljard operationele winst voor belastingen en noteert dus een marge van 11,4 procent. Vorig jaar boekte Stellantis (toen nog verdeeld over Groupe PSA en Fiat Chrysler Automobiles) nog een operationele winst van €752 miljoen.

De goede cijfers zijn volgens het moederbedrijf van onder meer Peugeot, Citroën, Opel, Fiat en Alfa Romeo reden om de verwachtingen voor heel 2021 naar boven bij te stellen. Eerder rekende Stellantis nog op een winstmarge van 5,5 tot 7,5 procent, maar nu rekent het op ongeveer 10 procent. Daarbij plaatst het wel de kanttekening dat de chipcrisis dan niet erger moet worden dan het er voor nu uitziet én dat er niet opnieuw 'significante lockdowns' moeten komen vanwege het coronavirus.

Stellantis verkocht afgelopen halfjaar de meeste auto's in Europa. Afgerond 1.664.000 stuks. Daarna volgden Noord-Amerika met 873.000 auto's en Zuid-Amerika met 424.000 auto's. Stellantis was hier in Europa qua personenauto's het tweede concern in de verkoopcijfers, achter de Volkswagen Group. Bij de lichte bedrijfsauto's is het hier marktleider.

Lezersreacties (34)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.