Rinspeed XchangE: Tesla Model S als kantoor
Normaal neemt het Zwitserse Rinspeed altijd een prettig gestoorde creatie mee naar de salon van Genève, maar ditmaal is de inzending iets serieuzer van aard. Rinspeed toont namelijk de XchangE, een omgebouwde Tesla Model S die laat zien hoe de auto een rijdend kantoor kan worden.
Frank M. Rinderknecht, directeur van Rinspeed, vat zijn gedachte achter het project als volgt samen: "De auto van de toekomst rijdt zelfstandig en het is dus niet meer nodig om naar de weg te kijken. Maar niemand vraagt zich nu af wat dat voor gevolgen voor de opzet van het interieur van een auto heeft. Vandaar dat we de XchangE hebben ontwikkeld."
De XchangE is gericht op het werken van de toekomst en het eerste wat Rinspeed heeft gedaan is de stoelen van de Tesla S vervangen door exemplaren die vergelijkbaar zijn met business class-stoelen uit het vliegtuig.
Het kantoor op wielen zit bomvol elektronica. Niet alleen een audiosysteem van Harman Kardon, maar ook de nieuwste computertechnologie. Rinspeed benadrukt dat de systemen uitstekend beveiligd zijn tegen hackers.
Rinspeed heeft veel toeleveranciers aangehaakt, en dus hebben ook horlogemakers en de makers van koffiezetapparaten hun kunsten mogen vertonen.
De Rinspeed XchangE debuteert op de salon van Genève, waarvan de persdag op dinsdag 4 maart is.