Peugeot 5008 voor Franse politie
Uit eigen land
De Franse politie en gendarmerie krijgen een lading nieuwe dienstauto's van Peugeot geleverd. De Peugeot 5008 is de auto waarvoor men heeft gekozen.
Het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft bij Peugeot een order geplaatst voor 1.263 5008's. Die worden voor zowel de nationale politie als de gendarmerie klaargestoomd. De dienders die gehoopt hadden op de nieuwste 5008, worden nog heel even teleurgesteld. De eerste reeks betreft nog pre-facelift 5008's. De uitrol van de nieuwe auto's gaat echter door tot november 2022, dus op den duur zal ook de herziene 5008 politiekleuren dragen.
Het gaat in alle gevallen om de PureTech 130, dus de 5008 met een 130 pk 1.2 driecilinder in de neus. Die is met zijn 0-100-tijd van 9,9 seconden en topsnelheid van 188 km/h nou niet echt van het kaliber dat rappe criminelen angst aanjaagt, dus vermoedelijk komen ze vooral in stedelijk gebied tot inzet. Peugeot verzorgt de conversie naar politieauto's zelf in haar fabriek in Poissy.
De Franse politie maakt verder onder meer nog gebruik van de Renault Mégane voor de snellere klussen, de Peugeot Rifter, de Renault Trafic en de Renault Master. Er zijn echter ook enkele buitenlandse auto's in gebruik, zoals de Volkswagen e-Golf en Skoda Octavia.