'Opvolger Mitsubishi Lancer toch ook voor Europa'
Dat meldt Automotive News. Het gaat om een compacte sedan die Mitsubishi op het nieuwe compacte platform van Renault-Nissan gaat bouwen. Onder meer de Nissan Pulsar en Qashqai staan ook op dat platform.
Deze auto geldt als opvolger van de Lancer en de productie zal plaatsvinden in Busan, Zuid-Korea. Daar staat namelijk de fabriek waar Renault-Samsung ook technisch verwante auto's bouwt.
In de eerste instantie leek deze C-segment sedan bestemd voor andere markten, maar het blijkt nu dus dat Mitsubishi ook sterk overweegt om 'm naar Europa te halen. In Nederland is de Lancer sedan al een tijd niet meer leverbaar.
Behalve de Lancer-opvolger heeft Mitsubishi ook een grotere sedan met Renault-Nissan-platform op de planning staan. Ook die zal in Busan van de band rollen, maar is in principe niet voor Europa bedoeld. Met die auto heeft Mitsubishi Noord-Amerika op de korrel.
De basis voor deze samenwerking werd in november 2013 aangekondigd door Mitusbishi en Renault-Nissan. Voor Mitsubishi was dit een ideale oplossing, want het was te duur voor het Japanse merk om zelf een platform voor de nieuwe auto's te ontwikkelen.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Mitsubishi Lancer Ralliart (2009) - Op de rollenbank

Hoe de turbo deze jaren 80-middenklassers veranderde in krachtige powersedans

Zo begon het hier ooit voor de Mitsubishi Lancer - In het Wild

Deze nuchtere, ruime hatchbacks koop je voor €10.000



