Ongecamoufleerd: BMW 2-serie Active Tourer

BMW 2-serie Active Tourer spyshots
BMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshotsBMW 2-serie Active Tourer spyshots
Dat zijn nog eens spionagefoto's: de BMW 2-serie Active Tourer rijdt hier zonder enige vorm van camouflage voor de lens van onze fotograaf.

Voor bij wie de naam 2-serie Active Tourer geen belletje doet rinkelen: eerder noemden we deze auto 1-serie GT, maar BMW heeft ervoor gekozen een trapje hoger te gaan bij de naamgeving van het MPV-achtige model.

Het moge duidelijk zijn dat deze Mercedes B-klasse-concurrent een totaal andere weg volgt dan de 'normale' 2-serie: de auto is hoog en relatief smal. Het uiterlijk is dan ook even wennen, hoewel de auto voor de trouwe lezer geen verrassing meer zal zijn. De verschillen met de concept car Active Tourer zijn klein, en ook de patentschetsen van het productiemodel kregen we al eerder op ons bureau. Opvallende kenmerken zijn onder meer de ver naar boven doorlopende koplampen en sterk oplopende schouderlijn.

Ook onderhuids is niets vergelijkbaar met de andere producten van het merk uit München: de Active Tourer wordt, zoals we al enige tijd weten, de eerste BMW met voorwielaandrijving. Dat komt door de toepassing van BMW's nieuwe UKL-onderstel, een platform waar onder meer ook de nieuwe Mini gebruik van maakt.

Het grijze exemplaar op de foto's is er eentje uit de hogere regionen van de prijslijst: de 225i. Met z'n 218 pk is het een uitvoering die bij ons vermoedelijk niet heel populair zal worden in dit model. Dat geldt wellicht wel voor de driecilinders die BMW gaat leveren: behalve het platform worden ook 1,5-litermotoren uit de nieuwe Mini ingezet. In de Cooper levert het benzineblok 136 pk, de dieselgestookte Cooper D komt tot 116 pk.

De BMW 2-serie Active Tourer zal in maart op de beurs van Genève worden gepresenteerd. In eerste instantie gaat het dan om deze vijfzitter, later wordt er een langere zevenzitsversie aan het gamma toegevoegd.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (103)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.