On Topic: Skoda is geen budgetmerk meer
Een budgetmerk kun je Skoda tegenwoordig niet meer noemen. De kleinste Tsjech, de Citigo, kost vrijwel evenveel als zijn VW-broertje Up, en boven in het gamma zijn de prijsverschillen met vergelijkbare producten van het volumemerk van de Volkswagen Group evenmin groot. Ook wat afwerking en uitrusting betreft, is Skoda allang niet meer het saaiste en slechtst geklede jongetje van autoland. Kijk maar naar het studiemodel Vision C hierboven; 'budget' is niet het eerste woord dat bij je opkomt als je die sportief ogende vierdeurscoupé ziet – een voorbode van de nieuwe Superb (die we overigens onthullen in AutoWeek 21).
"We willen geen goedkoop merk zijn, maar een merk dat waar voor zijn geld biedt", aldus Winfried Vahland in AutoWeek 19. Een beetje een dooddoener, als je het ons vraagt, want 'waar voor je geld' is een nogal subjectief begrip – een Ferrari-eigenaar zal prima kunnen beargumenteren dat zijn California waar voor z'n dik twee ton biedt. Hoe dan ook: Skoda is als budgetmerk allang ingehaald door Dacia. Zo'n Roemeen koop je wel nog 'voor weinig', en het merk staat ook niet bekend om zijn hoge afwerkingsniveau – Dacia is nu wat Skoda 20 jaar geleden was.
De Volkswagen Group heeft dus geen budgetmerk meer, terwijl 'het volk' zo veel mogelijk auto wil voor een zo laag mogelijke prijs – nu misschien wel meer dan ooit. De tijd zal leren of dit een slechte bedrijfsstrategie is, of juist een briljante move om de weg vrij te maken voor een níeuwe prijsknaller.
Dat gezegd hebbende, luidt onze stelling deze week:
'Skoda schurkt steeds meer tegen Volkswagen aan, zowel qua prijs als wat betreft kwaliteitsniveau. Het budgetmerk van weleer is niet meer.'
Ben je het eens of oneens met deze stelling, heb je een vraag hierover of wil je gewoon je ei kwijt, laat het in de reacties hieronder weten. De drie meest relevante inzendingen krijgen een mooi plekje in ons blad en worden van repliek gediend door één van onze redacteuren.