On Topic: Rebadgen geen slimme zet
Keuze afhankelijk van deal
Traveller, Spacetourer, Proace … de marketeers van PSA en TME (Toyota Motor Europe) hebben fraaie namen bedacht voor de drie nieuwkomers, die op hun neusjes en typeplaatjes na volstrekt identiek aan elkaar zijn. Goed, de ontwerpers hebben ditmaal meer onderlinge verschillen aangebracht dan bij de actuele equivalenten van dit trio, de Peugeot Expert, de Citroën Jumpy en de daarvan afgeleide Toyota, die de naam Proace al draagt.
Je kunt je afvragen in hoeverre de aanstaande kopers zich bij het maken van hun keuze werkelijk zullen laten leiden door het merk dat op de neus en achterklep van de auto staat. Anders gezegd: de nagenoeg identieke modellen maken het voor de consument (die meestal niet eens weet dat veel auto's onderhuids hetzelfde zijn) wel heel gemakkelijk om eens vrolijk van automerk te wisselen. Hij of zij hoeft niet eens de specificaties van de Spacetourer naast die van de Traveller en Proace te leggen, want de motoren en afmetingen stemmen allemaal overeen. Het wordt hoogstens een kwestie van uitpluizen bij welk merk je de meeste standaardvoorzieningen voor je geld krijgt. Maar stel nu dat de auto's ook op dit punt niet verschillen, welke argumenten kan je dan nog aandragen om voor een bepaald merk te kiezen? Het design van de neus? Misschien. Warme gevoelens voor het merk in kwestie? Dat kan ook van toepassing zijn, maar geldt minder voor de nuchter calculerende ondernemer die er straks tien tegelijk nodig heeft. Deze slag zal daarom volledig aan de dealers van de drie onderhavige merken zijn. Hun inspanningen (of de hoogte van hun kortingen!) zijn straks bepalend voor het succes van de drie auto's.
Onze stelling luidt daarom: 'Bij onderling identieke auto's is het merk voor mij van ondergeschikt belang; ik koop eenvoudigweg bij de dealer waar ik de beste deal kan sluiten.'
Ben je het eens of oneens met deze stelling, heb je een vraag hierover of wil je gewoon je ei kwijt, laat het in de reacties hieronder weten. De drie meest relevante inzendingen krijgen een mooi plekje in ons blad en worden van repliek gediend door één van onze redacteuren.