AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Nieuwe directeur PSA
Het management van PSA, het Franse autoconcern waaronder Peugeot en Citroën vallen, heeft een opvolger aangewezen voor de scheidende directeur Folz.
Het management van PSA, het Franse autoconcern waaronder Peugeot en Citroën vallen, heeft een opvolger aangewezen voor de scheidende directeur Folz.
PSA wordt per 6 februari van het volgende jaar geleid door Christian Streiff (52). Hij volgt Jean Martin Folz op die met pensioen gaat. Op 8 november trad Streiff al in dienst om kennis te maken met het bedrijf.
De vorige post van Streiff was het pluche bij vliegtuigbouwer Airbus. Daar werd hij al na drie maanden de laan uitgestuurd omdat zijn herstructureringsplan, dat nodig is omdat de levering van de nieuwe A380 niet op gang komt, door de Franse overheid niet werd goedgekeurd. Voordat hij bij Airbus begon zat Streiff 26 jaar bij bouwmaterialenfabrikant Saint-Gobain.
Ook bij PSA zal moeten worden ingegrepen. De autobouwer kampt immers al een tijd met teruglopende winsten en directeur Folz kondigde al eerder aan dat 10.000 banen moeten verdwijnen. PSA verkocht in Europa in het derde kwartaal van 2006 elf procent minder auto's dan in de zelfde periode van het vorige jaar. Aan Streiff de taak om orde op zaken te stellen.
Plaats een reactie
Lees ook
Autotest
Test: Toyota bZ4X (2025) - Rijden met bijgepunte EV die klaar is voor 2026
Achtergrond
Te snelle elektrificatie grootste boosdoener problemen EV's en PHEV's, maar ook ADAS speelt rol
Autotest
Stef kan niet zonder Volvo: zes fraaie klassiekers en voor dagelijks gebruik een XC40
Reportage
Deze klassieke Alfa Romeo kent bijna niemand en klinkt als een Volvo 240
Nieuws