'Murdoch in race voor voorzitterschap Tesla'

Update: Musk ontkent

Tesla Model 3
James Murdoch, zoon van mediamagnaat Rupert Murdoch, is in de race om voorzitter te worden bij Tesla. Dat schrijft zakenkrant Financial Times op basis van uitspraken van ingewijden. Musk ontkent het later op de dag.

Tesla kwam onlangs als onderdeel van een schikking met beurswaakhond SEC overeen dat topman Elon Musk als voorzitter terugtreedt. De beurstoezichthouder verweet hem fraude door op Twitter te reppen over een privatisering van Tesla en daarmee beleggers op het verkeerde been te zetten. Musk blijft overigens wel de topman van Tesla.

Murdoch is nu nog de baas bij het bedrijf van zijn vader, 21st Century Fox. In de zoektocht naar een nieuwe, onafhankelijke preses viel in het geruchtencircuit eerder onder meer de naam van de voormalige Amerikaanse vicepresident Al Gore. Ook oud-baas van Boeing Jim McNerney en Alan Mulally, die bij Ford de scepter zwaaide, werden genoemd.

*UPDATE 12.48*

Elon Musk ontkent dat James Murdoch hem gaat vervangen als voorzitter van Tesla. In een tweet gaf Musk aan dat het bericht rond Murdoch incorrect is.

PRIVATE LEASE Tesla

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.