AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Minder Cadillacs, Corvettes en Chevrolets
Cadillac Europe haalt dit jaar niet de verkoopdoelstelling, en dat komt vooral door het gemis van diesels.
Cadillac Europe haalt dit jaar niet de verkoopdoelstelling, en dat komt vooral door het gemis aan diesels.
Automotive News Europe meldt dat importeur Kroymans, in Europa verantwoordelijk voor Cadillac, de Amerikaanse Chevrolets en Corvette, verwacht dit jaar 5.500 tot 6.000 auto's te verkopen. De doelstelling om in heel Europa 7.000 eenheden te verkopen in 2005 wordt dan ook niet gehaald. Volgens Kroymans ligt dat vooral aan het ontbreken van versies met dieselmotor in het gamma. Cadillac Europe kijkt daarom reikhalzend uit naar de komst van de BLS, de eerste Cadillac met zelfontbrander, die in april 2006 in de showrooms staat. Die heeft de 150 pk sterke 1.9 commonrail turbodiesel van Fiat, net als zijn zustermodellen de Saab 9-3 en de Opel Vectra. Verder staan er twee 2.0 turbo's (175 en 210 pk) op het programma en een 2.8 V6 turbo met 255 pk.
Tot en met oktober dit jaar zijn er in Nederland 216 Cadillacs verkocht, 33 Corvettes en 82 Chevrolets Trans Sport. Van de in het voorjaar gelanceerde Tahoe vonden 11 exemplaren een Nederlandse eigenaar.
Plaats een reactie
Lees ook
Nieuws
ANWB voorziet vanaf vrijdag grote drukte door vakantie-uittocht
Nieuws
Wereldwijde verkoop Tesla zakt opnieuw in - forse klap in Nederland
Nieuws
Toyota RAV4 verslaat Tesla Model Y en is populairste auto ter wereld
Nieuws
Elektrisch én youngtimer: Greentimer bouwt Volvo XC90 om tot EV
Nieuws