Mazda werkt aan nieuwe RX-7

Mazda RX-7
Het wordt druk in het segment van de compacte coupés. Ook Mazda werkt aan een nieuwe RX-7 en dat wordt zoals gebruikelijk een technisch hoogstandje.
Mazda heeft in 2013 de nieuwe RX-7 klaar. Vanaf volgende maand moet Mazda het doen zonder sportauto met rotatiemotor omdat dan de RX-8 uit productie gaat. Die auto is overigens al weer enige jaren niet meer leverbaar in Nederland. Het nieuwe model wordt een maatje kleiner, gaat RX-9 heten en zal vissen in de vijver van Scirocco, TT, RCZ en bijvoorbeeld de nieuwe Nissan 200 SX, waarover we enige dagen geleden berichtten.
Ondanks de klachten over de rotatiemotor uit de RX-8, die te weinig trekkracht had, maar wel een enorme dorst, kiest Mazda opnieuw voor een wankelmotor voor de nieuwe sportauto. Die wordt volgens de nieuwste berichten voorzien van een elektrische turbo. Die wordt dus niet aangedreven door de uitlaatgassen, maar door een elektromotor.

Lezersreacties (77)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.