Lada schroeft productie terug

Lada Niva
AvtoVAZ, de producent van Lada, heeft voor de komende drie maanden de productie naar beneden bijgesteld vanwege de verminderde vraag naar de auto's.

In september, oktober en novenber schroeft Lada de productie terug naar een totaal van 25.000 auto's. Vorige maand liepen er nog ruim 47.000 nieuwe Lada's van de band. De reden voor de krimp is de moeilijke economische situatie en de daaruit voortvloeiende tegenvallende vraag naar nieuwe auto's op de Russische markt. Werknemers van Lada worden de komende maanden volledig doorbetaald.

Hoewel Lada het best verkopende merk in Rusland is, liep de afzet in de eerste zeven maanden van 2014 met 16 procent terug naar 220.822 auto's in vergelijking met het jaar ervóór. Niet alleen Lada moet noodgedwongen snijden in de Russische productie, ook General Motors moest ingrijpen.

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.