'Koninklijk' Louwman viert feest met Morgan: vier one-offs voor Nederlandse importeur

Viermaal een kwarteeuw

Morgan Plus Four Morgan Plus Six Louwman
Morgan Plus Four Morgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Four Morgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Four Morgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Four Morgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Four Morgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Four Morgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Four Morgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Four Morgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Four Morgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Six LouwmanMorgan Plus Four Morgan Plus Six Louwman

De Louwman Group viert dit jaar zijn honderdste verjaardag. Dat is niet alleen genoeg voor het predicaat  ‘koninklijk’, maar ook voor vier unieke feest-Morgans. Die zijn gebaseerd op de Morgan Plus Four en de Morgan Plus Six en zijn daadwerkelijk te koop.

Louwman is al heel lang verbonden met Morgan. Eerst ging dat via Nimag (ook Suzuki), tegenwoordig via het fraaie Louwman Exclusive-pand aan de A2 bij Utrecht. Vanuit die showroom viert Louwman, dat zich vanwege die 100e verjaardag nu ‘Koninklijk’ mag noemen, de verjaardag met vier unieke Morgans. Het idee is dat iedere variant een kwart eeuw in de geschiedenis van Louwman vertegenwoordigt. De eerste, tweede en derde Morgan uit de serie zijn van het type Plus Four. De auto’s hebben dus allemaal een 2,0-liter viercilinder van BMW aan boord, goed voor 258 pk en een 0 tot 100-tijd van 4,8 seconden.

Morgan Plus Four Morgan Plus Six Louwman

Nummer 1

De eerste auto in deze reeks is donkergroen en verwijst naar de periode 1923 tot 1948. Veel klassieke elementen dus, en veel zwart. Auto 2 is een verwijzing naar de jaren 50 en 60. In vrolijk lichtblauw en met veel chroom oogt deze auto wellicht minder ‘racy’ , maar wel een stuk opgewekter. De donkerblauwe kap mag er ook zijn.

Morgan Plus Four Morgan Plus Six Louwman

Nummer 2

De derde en laatste Plus Four is een auto die zijn inspiratie haalt in de jaren 80 en 90. Met zijn donkere koets en lichte interieur is dit vooral een heel stemmig uitgevoerde Morgan, met de spaakwielen die in de genoemde periode volgens Louwman erg in trek waren op Morgans.

Morgan Plus Four Morgan Plus Six Louwman

Nummer 3

De vierde auto in de reeks is geen Morgan Plus Four, maar een Morgan Plus Six. Met een zes-in-lijn van BMW dus, goed voor 340 pk en van 0 naar 100 in slechts 4,2 tellen. Deze auto is, je raadt het al, een eerbetoon aan de meest recente periode in de geschiedenis van Louwman en Morgan. Hij is uitgevoerd in een veel lichter groen, gecombineerd met grote zilverkleurige lichtmetalen wielen en een beigeachtig interieur.

Morgan Plus Four Morgan Plus Six Louwman

Nummer 4

De vier speciale Louwman-Morgans zijn te herkennen aan de genoemde en getoonde kleurstellingen, maar ook aan het grote nummer (1 t/m 4) in de grille en speciale 'Centenary Tribute'-badges. Ieder exemplaar blijft uniek en de auto’s zijn te koop vanaf €124.950, een prijs die uiteraard geldt voor de Plus Four-varianten. De Plus Six kost €166.450. Volgens Louwman krijgen de kopers daarmee flinke korting, aangezien de auto’s lekker afgeladen zijn met opties. Niet alleen een cadeautje dus, maar ook meteen een traktatie. Gefeliciteerd, hoor!

Lezersreacties (19)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.