Jaguar zorgt voor verlies bij Tata Motors
Tegenwind, deel zoveel
Het Indiase Tata Motors heeft door de tegenvallende prestaties van dochter Jaguar Land Rover (JLR) wederom een fors kwartaalverlies in de boeken gezet. De Britse tak kampt al een tijdje met forse tegenwind door brexitzorgen, de handelsoorlog en een teruglopende vraag naar dieselauto's in Europa.
Onder de streep kwam het verlies van Tata Motors uit op 37 miljard roepie, omgerekend zo'n 481 miljoen euro. Dat is flink meer dan de 19 miljard roepie die het bedrijf in dezelfde periode vorig jaar als verlies rapporteerde. De omzet van Tata Motors, dat in thuismarkt India tal van auto's verkoopt die in Europa niet voorkomen, ging daarnaast met bijna 8 procent onderuit, tot een kleine 615 miljard roepie.
Analisten hadden de zwaar tegenvallende cijfers niet zien aankomen. Zij gingen volgens persbureau Bloomberg voor het afgelopen kwartaal in doorsnee uit van een verlies van ruim 20 miljard roepie.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Jaguar XK 4.2 V8 Convertible Facelift *BTW*
- 2004
- 169.956 km

Jaguar F-Pace 2.0 P400e PHEV HSE R-Dynamic - Panoramadak - Meridian Surround - Memorystoelen - Incl BTW
- 2021
- 146.312 km

Jaguar XF 3.0 V6 Luxury Aut. | Youngtimer | Luxe leder | Camera | Slechts 129.000KM | Nette staat | NL. Auto | Lederen Dash. | NAP
- 2010
- 129.652 km
Lees ook

Het interieur van de Jaguar ‘Type 00’ is ook al schrikken voor de liefhebber

Nieuwe ‘Land Rover’ Freelander is toch een beetje een driedeurs

Geen cyberaanval, toch productiestop in Engelse Range Rover-fabriek

Freelander keert zeer binnenkort terug
