De Mini Cooper S Works GP is met zijn 218 pk de snelste Mini ooit. De twintig exemplaren die naar Nederland komen, zijn al uitverkocht.
Je zult de Mini Cooper S Works GP niet snel over het hoofd zien. Hij is met zijn spoilers en 18 inch wielen sportief aangekleed. Ook de oorlogskleuren staan hem goed. Ondanks dat, blijft de auto sympathiek ogen.
De normale Cooper S Works levert 210 pk en een maximale trekkracht van 245 Nm. De Works GP-kit van huistuner Cooper brengt het vermogen van de 1,6-liter turbo naar 218 pk; het koppel stijgt met 10 Nm. Hij accelereert er in 6,5 seconden mee van 0 naar 100. Niet zo veel sneller dan de standaard Cooper S Works. Pas echt indrukwekkend zijn de tussensprints: bij elke trap op het gaspedaal schiet de auto vooruit. De topsnelheid is 240 km/u. Het gewicht van de Works GP is met vijftig kilo verminderd - dat maakt 'm wendbaarder.
Mini bouwt tweeduizend stuks van de Cooper S Works GP. Twintig komen er naar Nederland. Die zijn allemaal al verkocht.
De volledige rij-impressie met de Mini Cooper S Works GP staat in AutoWeek 26, die op 28 juni in de winkels ligt.
Signalement
| Merk | Mini |
|---|---|
| Model | Cooper S John Cooper Works GP Kit |
| Carrosserie | 3-deurs, hatchback |
| Transmissie | 6 versnellingen, handgeschakeld |
| Aandrijving | voorwielaandrijving |
| Nieuwprijs | € 43.900 |
Specificaties
| Brandstof | benzine |
|---|---|
| Motor | 4-cil. in lijn |
| Cilinderinhoud | 1.598 cc |
| Maximaal vermogen | 160 kW / 218 pk bij 7.100 tpm |
| Maximaal koppel | 250 Nm bij 4.600 tpm |
| Inhoud brandstoftank | 50 l |
| Lengte / breedte / hoogte | 3.655 mm / 1.688 mm / 1.416 mm |
| Wielbasis | 2.467 mm |
| Massa leeg | 1.095 kg |
| Laadvermogen | 475 kg |
| Banden | 205/40R18Prijzen |
| Topsnelheid | 240 km/h |
| Acceleratie 0-100 km/h | 6,5 s |
| Brandstofverbruik | 8,6 l/100km |
| CO2-uitstoot | 207 g/km |
Plaats een reactie






