George Russell pakt eerste F1-zege in Brazilië

Verstappen zesde na botsing met Hamilton

Formule 1 Mercedes George Russell (Foto: ANP)

George Russell heeft in Brazilië zijn eerste zege in de Formule 1 gepakt. Lewis Hamilton werd tweede, nadat hij vroeg in de race met Max Verstappen botste. Verstappen eindigde mede daardoor op de zesde plaats.

Max Verstappen heeft geen vijftiende zege kunnen bijschrijven in zijn succesvolle seizoen in de Formule 1. De wereldkampioen kwam in de GP van Brazilië al vroeg in de race in aanvaring met Lewis Hamilton en moest met schade aan zijn Red Bull naar de pitstraat. De stewards gaven hem de schuld van de aanrijding en legden hem een tijdstraf van vijf seconden. De Nederlander werkte zich vanuit een positie in de achterhoede nog wel op naar de zesde plaats. Hij haalde in de slotfase zijn teamgenoot Sergio Pérez in, tot onvrede van de Mexicaan. Verstappen weigerde vervolgens ondanks teamorders Pérez op de finish weer voorbij te laten. De Mexicaan is met Ferrari-coureur Charles Leclerc verwikkeld in de strijd om het vice-wereldkampioenschap.

De tegenslag bij Verstappen gaf de weg vrij voor een dominant optreden van George Russell. De Brit reed van start tot finish aan de leiding en veroverde op het circuit van Interlagos zijn eerste F1-zege. Het was ook de eerste zege van Mercedes in dit jaar. Hamilton kwam de botsing met Verstappen te boven en reed een sterke race, waarin de zevenvoudig wereldkampioen zich vanaf de achtste opwerkte naar de tweede plaats. Carlos Sainz eindigde in zijn Ferrari als derde, voor Leclerc en Fernando Alonso (Alpine).

Lezersreacties (131)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.