Ferrari maakt California scherper

Ferrari California
De Ferrari California is nu drie jaar op de markt, volgende maand maken we kennis met een scherper gemaakte versie. Hij krijgt er 30 pk bij en valt 30 kilo af.

Op de Salon van Genève zet Ferrari de opgewaardeerde California neer. Het vermogen van de direct ingespoten V8 neemt met 30 pk toe en dat brengt het totaal op 490. Nieuwe uitlaatspruitstukken en een hergeprogrammeerd motormanagement maken dat mogelijk. Het koppel is nu 505 Nm bij 5.000 toeren. Daarbij hebben ze in het Scaglietti Centre van Ferrari ook nog eens 30 kilo weten te besparen wat het gewicht verlaagt naar 1.600 kilo. Van 0 naar 100 gaat nu in 3,8 seconden.

Om California-kopers verder tegemoet te komen biedt Ferrari vanaf nu een Handling Speciale-pakket aan. Daarbij wordt de wielophanging aangepast, en de bodyroll wordt verder tegengegaan, zodat de klapdakcabrio minder comfortabel is en wat scherper qua handling. Daar draagt ook de veranderde besturing aan bij. Minder stuuruitslag en een 10 procent snellere overbrenging zetten op dat vlak de puntjes op de i. Daarnaast zijn er nieuwe kleuren voor het interieur beschikbaar.

Lezersreacties (35)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.