Europese Lexus ES krijgt digitale zijspiegels

Introductie maart 2020

Lexus ES 300h digitale zijspiegels
Lexus ES 300h digitale zijspiegelsLexus ES 300h digitale zijspiegelsLexus ES 300h digitale zijspiegelsLexus ES 300h digitale zijspiegelsLexus ES 300h digitale zijspiegelsLexus ES 300h digitale zijspiegels

Lexus neemt een Europese primeur mee naar de beursvloer in Genève, want na de Japanse ES krijgt nu ook de Europese versie van de luxe sedan optioneel digitale zijspiegels.

De Lexus ES was op de thuismarkt Japan al sinds 2018 leverbaar met de digitale zijspiegels, maar nu volgt ook de Europese variant. Het concept is ondertussen bekend: de zijspiegels worden aan weerszijden vervangen door camera’s. De beelden van die camera’s worden op 5-inch schermpjes in de zijdeuren geprojecteerd. Na Lexus werken meerdere fabrikanten ondertussen met dergelijke techniek, zoals Audi en Honda.

Lexus noemt als groot voordeel dat de compactere digitale ‘spiegels’ aerodynamischer zijn, waardoor er minder windgeluid wordt veroorzaakt. Ook zorgen de digitale spiegels voor minder afleiding, want bestuurders hoeven hun gezicht minder te draaien. Mochten de spiegels beslagen zijn, dan heeft Lexus een oplossing in de vorm van een ‘demister’-knop. De digitale spiegels zijn vooralsnog optioneel alleen beschikbaar op de ES 300h. De primeur voor ons continent wordt tijdens de Salon in Genève gepresenteerd. De marktintroductie volgt later in maart.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (47)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.