Doek valt voor Aston Martin DB9
Britten nemen afscheid van een icoon
In een Twitter-post neemt Aston Martin afscheid van de DB9, de Britse GT die de DB7 in 2004 van passende opvolging voorzag.
Inmiddels is de DB9 opgevolgd door de DB11, eveneens een luxueuze sportieve coupé waar we in maart dit jaar voor het eerst digitaal aan konden ruiken. Aston Martin bewaarde modelnaam DB10 - in theorie zou die naam voor de DB9-opvolger gebruikt moeten worden - voor de auto waar James Bond het witte doek mee onveilig maakte in de James Bond-film Spectre.
De laatste negen exemplaren van de DB9 zijn van de band gelopen en zijn volgens Aston Martin klaar voor een laatste check. Door de jaren heen is de van een ruim 500 pk sterke 5,9-liter V12 voorziene DB9 in diverse vormen en smaken op de markt verschenen. Naast de verplichte cabriolet - de Volante - introduceerde Aston Martin speciale edities als de DB9 LM. de DB9 GT en de Carbon Black. Ook in de autosport werd de auto ingezet en wel in de vorm van de DBR9 en DBRS9.
In Nederland zijn in totaal 132 DB9's aan de man gebracht. Dit jaar is tot op heden slechts één exemplaar verkocht. In 2005 beleefde het model in ons land zijn topjaar, toen werden 35 exemplaren verkocht.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen