AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Dieselhybrides van Citroën
13
Citroën presenteert op de Salon van Parijs een nieuw dieselhybride aandrijfsysteem, dat in 2011 daadwerkelijk in productie gaat.
Eerder toonden we al deze Citroën-Hypnos concept, nu weten we ook wat er precies onder kap ligt: de voorwielen worden van kracht voorzien door een 200 pk sterke 2.0 HDI dieselmotor, de achterwielen draaien daarentegen dankzij een elektromotor. Op het moment dat er extra kracht nodig is, schakelt die laatste bij. De 0-100 sprint duurt daardoor 9 seconden. Bovendien is de auto (beperkt) te rijden op slechts elektriciteit.
Citroën heeft op zijn stand bovendien een C4 WRC en een C4 HDI staan met vergelijkbare HYmotion-techniek. De C4 HDI stoot daardoor slechts 90 gram CO2/km uit. Onze verslaggever ter plekke hoorde van een Citroën-medewerker dat de techniek in 2011 in productieauto's komt.
Citroën heeft op zijn stand bovendien een C4 WRC en een C4 HDI staan met vergelijkbare HYmotion-techniek. De C4 HDI stoot daardoor slechts 90 gram CO2/km uit. Onze verslaggever ter plekke hoorde van een Citroën-medewerker dat de techniek in 2011 in productieauto's komt.
PRIVATE LEASE Citroën C4
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Citroën C4 Shine 50 kWh | Climate control | Navigatie | Apple Carplay/Android Auto | LED koplampen | Keyless | Leer
- 2021
- 62.969 km
€ 18.950

Citroën C4 1.2 Turbo 130pk Feel I Cruise Control I Apple Carplay I Parkeersensoren
- 2020
- 69.146 km
€ 15.490

Citroën C4 Business 156pk Extended range 54 kWh
- 2025
- 3.886 km
€ 29.925
Lees ook
Citroën ë-C4 – 2021 – 97.302 km – Accudegradatietest
Nieuws
Een gezinsauto voor € 5.000. Wat kun je dan kopen?
Dubbeltest: Citroën ë-C4 - Volkswagen ID3 Limited Edition - Koopjes jagen
Test: Citroën C4 facelift – Nog altijd lekker eigenzinnig
Nieuws