In een half jaar tijd zijn er inmiddels 70.000 exemplaren van de nieuwe Lancia Ypsilon in Europa verkocht. Een nieuwe automaat moet de auto nog populairder maken.
In een half jaar tijd zijn er inmiddels 70.000 exemplaren van de nieuwe Lancia Ypsilon in Europa verkocht. Een nieuwe automaat moet de auto nog aantrekkelijker maken.
De nieuwe bak krijgt de naam DFN, wat staat voor Dolce Far Niente. Vrij vertaald betekent dit 'Het Zalig Nietsdoen'. De DFN-bak is een zogenaamde gerobotiseerd werkende versnellingsbak met een automaat stand. De sportieve rijder kan overschakelen op handbediening, een tikje tegen de schakelpook is voldoende om te schakelen. Een koppelingspedaal ontbreekt. De DFN automaat kent twee standen: 'Normal' en 'Economy', in de laatste stand is het brandstofverbruiksvoordeel natuurlijk het grootst.
De nieuwe automaat is verkrijgbaar met de 1,4-liter 16V benzinemotor en de 1,3-liter JTD Multijet dieselmotor. De benzineversie is verkrijgbaar vanaf € 16.250, de dieselvariant is er vanaf € 19.400.
Plaats een reactie





