'Congestion Charge' in Londen een feit

Tol betalen in Londen | Foto: ANP
Autobezitters in Londen hadden het al niet gemakkelijk, maar nu doet de burgemeester Ken Livingstone er nog een schepje bovenop. Door de invoering van de zogenaamde 'Congestion Charge' hoopt Livingstone de auto's met een hoge CO2-uitstoot definitief te weren.
Bezitters van een auto met een CO2-uitstoot van meer dan 225 gram per kilometer moeten 25 pond per dag betalen om de stad in te komen. Datzelfde geldt voor auto's van voor september 2001 met een motorinhoud van meer dan 3,0 liter.
De bezitters van een auto die een CO2-uitstoot van minder dan 120 gram per kilometer heeft en aan de Euro IV emissie-eisen voldoet zijn beter af. Zij blijven gevrijwaard van de gewraakte 'Congestion Charge'. Livingstone verdedigt de maatregelen: "Niemand hoeft met een benzineslurpende 'Chelsea Tractor' onze stad binnen te rijden. Met deze maatregel willen we mensen in 'groene' auto's of in het openbaar vervoer krijgen."

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.