Compacte Toyota SUV betrapt

Toyota Ist
Een AutoWeek-lezer wist in Duitsland deze nieuwe Toyota SUV op de plaat vast te leggen. Blijkbaar heeft Toyota plannen de al in Japan leverbare Ist ook naar Europa te halen.
Na een kort moment van 'wat is dít nou weer?' waren we het er al snel over eens dat we hier met een Toyota te maken hadden.

En bij het benoemen van het type schoot ons een model te binnen dat we in 2001 op de Tokyo Motor Show tegen het lijf liepen: de 1st. Een jaar later was de auto in Japan te koop. Robert Dahlen uit Sittard kwam deze gecamoufleerde versie tegen op de A3 richting Frankfurt. Toyota gaat de auto, die de Yaris als basis heeft, dus ook in Europa op de markt brengen. In Amerika rijdt 'ie trouwens rond als Scion xA. Met z'n lengte van 3,86 meter zit 'ie qua formaat tussen de Yaris en de Corolla in. Eigenlijk is het een soort compacte SUV. Voor de aandrijving zorgen dezelfde benzinemotoren die ook in de Yaris te bestellen zijn, een 1.3 met 86 pk of een 1.5 met 106 pk. Die laatste is ook in combinatie met vierwielaandrijving verkrijgbaar. Net als de Yaris heeft de 1st een centraal geplaatst instrumentarium. Of, en zo ja wanneer, we de 1st in Nederland mogen begroeten, is nog niet bekend.

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.