AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Belg rijdt veel meer auto dan Nederlander
51
De Belgische autobestuurder rijdt veel meer dan zijn buren. Hij legt 24 procent meer kilometers per jaar af dan de Nederlander, en 18 procent meer dan de Fransman.
Dat blijkt uit een onderzoek door de Belgische overheid, die de cijfers maandag bekendmaakte. De Belg reed gemiddeld 7646 kilometer in 2011, tegen 6153 kilometer per Nederlandse autobestuurder.
De Belg heeft in 2011 ook meer met de auto gereden dan in 2010. Het wegverkeer van personenwagens steeg met 1,4 procent. In 2010 bedroeg de stijging slechts 0,2 procent tegenover 2009. Alleen in Brussel daalde het gebruik.
Lees ook

Zo scoort onze Opel Frontera duurtester op de rollenbank: 'indrukwekkende cijfers'
Praktijkervaring

Praktijkervaring Renault 5 E-Tech: eigenaren waarderen weggedrag, maar vinden 5 achterin wel krap
Vergelijkende test

Geweldig coupégenot uit de gloriedagen van Alfa Romeo en Fiat
Nieuws

Accureparatie elektrische auto moet maatwerk worden
Reportage
