Abt vergrijpt zich aan Lamborghini Urus

+ 60 pk

Lamborghini Urus ABT
Lamborghini Urus ABTLamborghini Urus ABTLamborghini Urus ABTLamborghini Urus ABTLamborghini Urus ABTLamborghini Urus ABT

Hoewel tuner Abt zich veelal concentreert op de Duitse modellen uit de Volkswagen Groep, is het ditmaal een Italiaan die zijn borst mag natmaken voor een pakketje.

Abt presenteert namelijk een aangepaste Lamborghini Urus. De aanpassingen van de Duitse huistuner vonden onderhuids plaats. De al niet misselijk V8-biturbo is in originele staat goed voor een vermogen van 650 pk met een maximum koppel van 850 Nm. Door Abts aanpassingen is het blok nu goed voor 710 pk vermogen en 910 Nm koppel. Met die 60 extra pk sprint de Urus nu binnen 3,4 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/h. Zijn originele opgave is 3,6 seconden voor hetzelfde kunstje.

Waar we normaliter ook op een uitgedost exterieur kunnen rekenen, stelt Abt zich deze keer bescheidener op. Aan de buitenkant treffen we namelijk geen enkele aanpassing. Foto’s van het interieur ontbreken, dus waarschijnlijk stak de tuner daar ook geen manuren in. Nu heeft de Urus dit allemaal ‘gelukkig’ niet nodig. Het ontwerp zelf straalt natuurlijk al uit waarvoor hij gemaakt is.

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.