Audi A8 Hybrid te zien op de RAI

Audi A8 Hybrid
Alweer een primeur op onze eigen AutoRAI: Audi neemt de A8 Hybrid mee.

De Audi A8 kennen we inmiddels al weer een tijdje in zijn huidige vorm. Bij het vlaggenschip wordt nog steeds druk gewerkt om het programma compleet te maken. Een van de missende uitvoeringen is de hybride. Die variant, waarbij een 211 pk 2,0-liter viercilinder is gekoppeld aan een 45 pk sterke elektromotor, is te zien op de AutoRAI. We verwachten dat deze spaarversie van de A8 binnen een jaar op de markt is. De variant met lange wielbasis laat nog even langer op zich wachten.

Het Nederlandse publiek kan later deze maand op de AutoRAI al kennismaken met de A8 Hybrid. We staan immers bekend als liefhebbers van 'groene' auto's, al komt dat waarschijnlijk door ons fiscale stelsel. Jammer genoeg stoot de A8 Hybrid 144 gram per kilometer uit en dat is vier gram te veel voor een twintig procents-bijtellingstatus.

Naast de A8 Hybrid heeft Audi de fonkelnieuwe A6 en de RS3 op de stand staan als belangrijke primeurs.

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.