Volkswagen Caddy Combi 2.0 SDI Trendline (2005)

autoreview

Volkswagen Caddy Combi 2.0 SDI Trendline (2005)

Signalement

UitvoeringCaddy Combi 2.0 SDI Trendline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2005
KM-stand laatst190.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Nadat mijn vader van z’n werk zo’n 20 jaar Opel heeft gereden, vonden ze het toch nodig om wat betrouwbaarders aan te schaffen. M’n vader had overigens nooit geen bijzonderheden met z’n opels (altijd astra, kadett gereden). Zijn laatste astra uit 99, (nog het oudere model) begon wel erg te roesten, langs alle kanten, vooral bij de ramen, spiegel en op de motorkap, ondanks dat hij zelfs een keer is overgespoten. Gelukkig is dat bij volkswagen wat minder.

Na lang wachten kregen we hem dan in juli 2005. Het zou een 1.9 diesel zijn, ik hoopte op een tdi, maar toen was de sdi goedkoper, dus hadden ze voor die gekozen. Erg jammer, maar goed een gegeven paard moet je niet in de bek kijken. Eindelijk ook een auto met airco, in de opels zat dat niet helaas (was toen nog een dure optie). Airco, cv en geluidsboxen waren ook gelijk de enigste opties. Ja, zelfs voor geluidsboxen moest je bijbetalen. Zelfs voor de spiegels moet je de ramen open slingeren om ze te verstellen, welke auto heeft dit nog tegenwoordig???? De afwerking is prima, wel wat rammeltjes bij het stationair draaien v/d motor. Er zit zelfs geen koelvloeistofmeter in, maar wel een zwart gat, waar deze had moeten zitten!!!! Echt weer volkswagen, overigens zit er weer wel een toerenteller in.

De motor krijgt de auto vooruit, maar daarmee is dan ook alles gezegd. M’n vaders vorige auto, astra 1.7 td was nog sneller en had een top van zo’n 180. Deze heeft een top van 145km/h, meer krijg je er echt niet uit. Een echt koppel voel je ook niet echt, waar de vw diesel zo om bekend staan, maar dat zal wel bij de tdi’s zijn. Het verbruik ligt volgens m’n vader zo rond de 1 op 15, netjes voor een vrij zware auto. Ik vind de motor wel mooi klinken als hij rijdt, het echte vw diesel geluid. Overigens wel erg rumoerig, vooral op de snelweg, de boxen v/d radio zitten voorin, op de snelweg kun je op de achterbank de radio bijna niet meer horen.

De stoelen voorin bieden voldoende steun tot ongeveer 1,5 uur, daarna niet meer, achterin is het ongeveer zo’n 2 uur goed uit te houden, doordat het eigenlijk een bestelbusje is, veert hij anders dan personenauto’s en zit je achterin nogal hobbelig. Als we met de familie op stap gaan, zit ik dan ook altijd voorin.

De ruimte achterin is overigens wel super. Met m’n 1.90 heb ik voldoende beenruimte, de auto is erg breed en met z’n vieren op de achterbank gaat ook nog zelfs. Fietsen passen er ook een stuk of 4 rechtop in (met neergeklapte bank), ook veel opbergmogelijkheden, maar een afsluitbaar dashboardkastje, dat kon er toch niet af, een groot gapend gat aan de passagierszijde. Overigens wel een laatje onder de bestuurdersstoel, dat maakt toch weer wat goed.

De airco werkt wel goed, er zit climatic op, dat houdt in altijd de juiste temperatuur in de auto, duurt wel even voordat het achterin koel is, maar ja de binnenruimte is ook megagroot. De airco staat wel continu aan, dmv een knopje econ kun je hem uitzetten, maar m’n vader snapt die niet helemaal dus laat hem aanstaan, met als gevolg dat ie intussen wat muffig ruikt.

Op de foto’s kun je zien hoe hij er van binnen uitziet, omdat het logo van m’n vaders werk op de auto staat, heb ik er alleen deze foto’s opgezet. Op 1 v/d foto’s kun je het ’zwarte gat’ zien waar de koelvloeistoftemperatuurmeter had moeten zitten.

PROBLEMEN

Motorisch eigenlijk geen problemen.

Wel is de accu bij 10.000 km al vervangen, was al aan vervanging toe, erg vreemd, uiteraard onder garantie vervangen.

De voorruit is in de bijna 2 jaar tijd dat m’n vader deze auto heeft al 3 keer vervangen. Deze is erg groot, zodra er een paar steentjes op zijn gevallen zit er een scheur in. M’n vader is intussen dus vaste klant bij carglass, hun zeggen dat dit komt, doordat volkswagen gebruik maakt van dunner glas.

Update 26-08-07
Geen noemenswaardige problemen, de pook heeft opeens losgelaten? Bij beurt in de garage hebben ze er netjes een nieuwe op gezet.

Update 20-06-09
Nog steeds geen noemenswaardige problemen. M’n vader weet nog steeds niet goed hoe de airco werkt, met als gevolg dat deze erg muffig ruikt. Binnenkort wordt deze ingeruild voor een grijs kenteken en wordt deze niet meer privé gereden ivm de bijtelling.

Update 03-01-09

  • 106.000 km

Tot op heden geen problemen, mijn vader zal deze auto vanaf 1 jan. niet meer privé rijden ivm de bijtelling, de Toyota is net wat goedkoper als losse auto erbij, dus het aantal km's wat erbij komt zal minder hoog oplopen. Verder een prima en betrouwbare auto, ook met sneeuw en gladheid is hij erg veilig door de ASR.

Afscheid van het busje

  • 190.000 km

M'n vader krijgt van z'n werk een "vernieuwde" caddy, hopelijk met nieuwe neus en commonrail diesel, dit keer een grijs kenteken. Deze auto is volgens de leasemaatschappij afgeschreven en wordt dan weer doorverkocht (als iemand een knalgroene caddy wil hebben?).

Al met al kijken we toch met redelijk wat plezier terug op " het busje ".

Multifunctioneel, ideale verhuiswagen en we konden altijd ruim met 5 volwassenen op stap + veel beenruimte. Vooral wanneer je de achterbank neerklapt kan je spullen kwijt, dat wil je niet weten, m'n koelkast paste bij de verhuizing rechtop erin (koelvriescombi).

De motor is veel te zwak voor deze vrij zware auto en een top van net 140 is ook niet echt meer van deze tijd, we verheugen ons dus op de nieuwe Caddy.

Naast de paar accu's die vervangen zijn en het meerdere malen met een lege accu te hebben gestaan (typisch VW???) valt het met het aantal problemen mee. De enige opties waren geluidsboxen, airco en CV + afstandsbediening, dus verder kon er niet veel kapot gaan. De voorruit is in de afgelopen jaren zo'n 6x vervangen (als het al niet meer was). Slechts een klein steentje of sterretje zorgde binnen korte tijd al voor een enorme scheur in de voorruit. Onze mening is zelf dat het glas veel te dun is of de ruit gewoon veel te groot. En die is groot, even de auto wassen heb je echt niet zomaar gedaan. Verder is de SDI zelf gewoon een betrouwbare motor en zeker aan te raden als je geen haast hebt. Het gemiddelde verbruik dat m'n vader haalde is zo'n 1 op 13/14.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.