Skoda Octavia Combi 1.6 TDI Greenline Businessline (2014)

autoreview

Skoda Octavia Combi 1.6 TDI 110pk Greenline Businessline (2014)

Signalement

UitvoeringOctavia Combi 1.6 TDI 110pk Greenline Businessline
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2014
Jaar van aanschaf2014
KM-stand bij aanschaf13 km
KM-stand laatst150.000 km
Lezerswaardering: 35%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

1e week

  • 1.500 km

De 1e week met de nieuwe 14% octavia. Ik zeg het valt niet tegen. Mijn auto is voorzien van een leuk knopje nl: mode performance. Je hebt de keus uit ECO SPORT en NORMAAL. Ik snap niet dat knopje in de geknepen diesel geleverd kan worden want het verschil tussen ECO en SPORT is zeer groot te noemen. Weg vooroordelen van de 14%. Ik lach me een ongeluk.
Hij trekt veel eerder op ipv bij 1800 tpm al bij 1400 tpm, stuurt directer en rijdt gewoon top.

Verder is het verbruik deze week rond de 1 op 21 blijven hangen. Beter dan de oude 1.6TDI. Lane assist werkt goed, stuurt goed bij. Nog even en we kunnen gewoon weer telefoneren en koffie drinken achter het stuur.

Ik hou jullie weer op de hoogte bij de 3e skoda.

De 1e 10000

  • 11.000 km

Mijn 3e skoda. Ik denk nu ook de beste tot nu toe. De kwaliteit en degelijkheid waarmee hij is gebouwd spreken mij zeer aan. Hopelijk blijven elektrische storingen ook achterwege dit gezegd om dat de auto reikelijk is uitgerust met snufjes. De lane warning werkt perfect. Automatisch groot licht is top. Automatisch parkeren is top. Navigatie is uptodate.
Nee ik heb geen spijt van de 14% versie. Luxe volop en trekkracht genoeg. Rijdt met gemak 195 kmh.

Het verbruik is de laatste 2 weken met winterbanden naar beneden bijgesteld. Dit 1 op 20.4 nu 18.9.

We gaan het beleven de komende 2,5 jaar.

Vakantie

  • 60.000 km

De jaarlijkse vakantie rit achter de rug. Dit maal Lipno in Tsjechië. Lekker aanschuiven op de Duitse A3 vanaf Dinxperlo tot Passau. Met een gemiddeld verbruik van...met dakkoffer en vouwwagen 1 op 18!.
Dit is dus niet verkeerd. Bij normaal Nederlands verkeer haal ik net de 1 op 20. Dus hij is lekker zuinig als je maar niet boven de 110 komt.

Verder afgelopen jaar het reguliere onderhoud, geen schokkende dingen alleen het olie verbruik. Dat is vele male meer dan de vorige 1.6 TDI met 20% bijtelling. De motor loopt ook wat rauwer het is af en toe net een sport uitvoering!

Een rammeltje werd veroorzaakt door een los schutbord en dit is door Vruggink in Halle keurig opgelost.

Zelf mijn navigatie upgedate. Gaat prima. Zo van de Skoda site op een 32gb SD kaart. Instructies lezen en klaar.

Geen klachten tot nu toe...maar dat was bij de vorige Skoda,s ook al niet anders.

Grote problemem...kouwe billen

  • 150.000 km

Afgelopen jaar, weinig problemen gehad tot deze week.
Ik had een recaro stoel laten inbouwen ivm rugklachten. Omdat de auto er binnenkort uit gaat 1 april de orginele stoel laten terugplaatsen. Nu zit er een storing in de stoelverwarming. Af en toe doet hij het niet. Tis wat al die luxe. Zal woensdag zeer waarschijnlijk worden opgelost door Vruggink in Halle.

Gemiddeld verbruik lag afgelopen jaar op de 1 op 19,4 volgens de leasplan app. Olie lust hij graag 1 liter op 15000 km.

Geen rammeltjes / kraakjes. Auto heeft me nog nooit laten staan. Waarom zou je een VW willen kopen?

Nu daarom wil je een VW kopen:
Hoge zit / automaat en ruimte voor de 3 boys 10, 13 en 15 jaar achterin en onder de 38k. Dit kan skoda mij niet bieden helaas. De nieuwe Kodiaq is buitensporig duur gemaakt door de BPM. Startprijs 42k ?? in Duitsland 31k voor dezelfde auto.
Dus nu maar voor een Touran gekozen. Hopelijk de goede keuze.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.