Skoda Octavia Combi 1.4 TSI iV PHEV Business Edition (2020)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Octavia Combi 1.4 TSI iV PHEV Business Edition |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Automaat met dubbele koppeling |
| Bouwjaar | 2020 |
| Jaar van aanschaf | 2026 |
| KM-stand bij aanschaf | 135.000 km |
| KM-stand laatst | 135.000 km |
Octavia Combi 1,4 PHEV
- 135.000 km
Introductie:
Onlangs hebben wij na ruim 6 jaar afscheid genomen van onze Volkswagen Golf Variant. Hierop hebben wij een Skoda Octavia gekocht, een auto waar ikzelf al langer naar keek, en dan met specifiek de plugin hybride.
De auto is nu net een halve week in ons bezit, dus echte ervaring heb ik er nog niet mee opgedaan. Deze review is voor mij dan ook meer een beginpunt om gaandeweg bij te houden en te updaten op hoe het gaat.
Reden van vervangen Golf
De Golf die we hadden is gebouwd in 2011. Wij hebben hem in 2019 gekocht met ~140.000 op de teller en onlangs hebben wij hem mogen verkopen (als we het nog zo noemen voor dat geld) met ~305.000 op de klok, omdat we steeds vaker onderhoud kregen.
Keuze voor de Octavia
Via mijn werk kan ik ex-leaseauto's overnemen vóór ze bij de handel staan. Dat zorgt dat auto's die normaliter eigenlijk boven budget zijn, ineens binnen bereik komen.
Sowieso hebben we een jong gezin met een hond, dus enige ruimte is lekker. De Golf beviel goed vanwege de ruime kofferbak, maar doordat onze kinderen inmiddels geen kinderwagens of buggy's meer nodig zijn, kunnen we toegeven in de ruimte van de kofferbak.
De Octavia Combi 1.4 TSI PHEV die we hebben heeft alsnog geen kleine kofferbak, maar de accu neemt vanzelfsprekend ruimte in.
Uitvoering/opties/accessoires
De uitvoering betreft een Business Edition. Vergeleken met de Golf hebben we ineens een bak luxe. Het is een automaat, met stoelverwarming, digitaal instrumentenpaneel, een trekhaak, fors betere isolatie en dus stiller en nog wat handige dingetjes zoals Android Auto en Qi opladen. Vooralsnog werkt alles prima, al viel wel op dat het multimediasysteem een tijdje nodig heeft om op te starten. Superfijn dat in deze auto elektronisch kinderslot is ingebouwd, dat is een luxe waarvan ik blij ben dat die tijdelijk leverbaar is geweest.
Ook zouden we de auto moeten kunnen koppelen aan de Skoda app, maar de reservesleutel (die verplicht is om erbij te hebben als je wil koppelen) blijkt kapot te zijn dus die vlieger gaat niet op. Voorconditioneren slaan we dan ook maar even over.
Rijgedrag
Meteen is het een vertrouwd gevoel, gewoon saai en degelijk. Het vermogen van de PHEV is leuk, maar vanuit m'n werk weet ik dat zoiets ook enorm je voorbanden opvreet dus dat er maar even bij de vrouw inprenten. Ik vind dat hij als een dijk op de weg ligt en qua deining is hij voor ons ideaal. Ook de bochten voelen we dat het prima vertoeven is en merken we voorlopig nog geen echte over- of onderstuur.
Ruimte
De auto zal ongetwijfeld iets langer zijn dan de Golf die we hadden, maar met name de binnenruimte is fors toegenomen. Waar voorheen de kinderen eenvoudig hun voeten in onze rug konden porren, is dat voorlopig niet aan de orde en dan nóg hebben wij het voorin op ons gemak qua ruimte. Achterin als volwassene is het ook enorm comfortabel, genoeg hoofdruimte en beenruimte om achter mijzelf te zitten.
Verbruik
Het is even wennen dat we nu kunnen stekkeren. We hebben thuis enorme overcapaciteit qua stroom (~3700kWh op jaarbasis) dus een logische keuze om voor íets met een accu te gaan. Wel betreft dit nog een iets oudere accu (10,3kWh netto), met een SoC van 87% toen wij hem kochten. Niet raar, maar effectief dus grofweg 9kWh te gebruiken. In deze koude tijd geeft hij aan dat we daar tussen de 40 en 45 kilometer mee moeten kunnen halen.
We hebben onlangs op één dag 109 kilometer gereden, waarbij het instrumentenpaneel aangaf dat we de accu leegreden en de benzinemeter van 590 terugzakte naar 530. Dat zou dus wel redelijk aan kunnen sluiten. Gemiddeld was het 3,7L/100km en 6,8kWh/100km. Dit laatste verbaast mij dan wel wat, want omgerekend zouden we dan ~130 kilometer moeten kunnen rijden volgens mijn rekenkunsten. Even zien hoe dat zich gaat ontwikkelen met warmere temperaturen, maar het gros van onze ritten is binnen 30 kilometer van onze woonplaats, op 3 werkdagen na.
Het stekkeren gaat in ons geval nog wat creatief vanuit 't stopcontact, wat nét te bereiken is. Als 't past, hoor je mij er niet over, want het zijn gratis kilometers.
Ervaring so far
Voorlopig zijn we ontzettend blij met de auto. Het is altijd een hap geld wat van je afschrijft (helaas), maar het voelt als een degelijke rakker die ons weer een paar jaar vooruit moet kunnen brengen. Door te kunnen combineren tussen elektrisch en brandstof hopen we de motor ook enigszins te sparen zodat die het langer volhoudt.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Skoda Octavia
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Skoda Octavia Combi 1.4 TSI iV PHEV Sportline Head-Up Achteruitrijcamera Matrix-LED
- 2022
- 77.183 km

Skoda Octavia 1.0 e-TSI Business Edition Plus Automaat, Navi|Led|Adaptive|Keyless|Verwarmd stuurwiel
- 2021
- 103.328 km

Skoda Octavia Combi 1.0 TSI 110pk Ambition | Cruise Control | Parkeersensoren Voor/Achter | Smartlink
- 2023
- 66.649 km
Lees ook

Skoda Octavia Combi iV RS – 2023 – 91.569 km - Accudegradatietest

Lekker praktisch, niet te groot, maximaal 20K: welke gebruikte stationwagon wordt 't?

Top 20-auto’s uitgelicht: de Skoda Octavia

Waarom de alledaagse Skoda Octavia Combi wel degelijk liefhebbers aanspreekt


Lezersreacties (0)
Reageren