Kia EV9 99.8kWh AWD Dual Motor Launch Edition GT-line (2024)

autoreview

Kia EV9
Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9 exterieurKia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9 bagageruimte, stoelen middelste zitrij omgedraaidKia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9Kia EV9 interieurKia EV9 interieurKia EV9 interieurKia EV9 interieurKia EV9 interieurKia EV9 interieurKia EV9 interieurKia EV9 interieurKia EV9 interieurKia EV9 interieur

Signalement

UitvoeringEV9 99.8kWh AWD Dual Motor Launch Edition GT-line
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2024
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf15 km
KM-stand laatst21.000 km
Lezerswaardering: 42%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Groot, Comfortabel, Snel en Gedoe

  • 10.232 km

De Kia EV9 is een indrukwekkende verschijning, zelfs als uit een zeker niet krappe, Skoda Enyaq stapt.

Interieur:
Het interieur is netjes afgewerkt, overal goede materialen gebruikt. De stoelen zijn bekleed met een soort rubber in plaats van leer. Dat geeft een wat minder luxe indruk, maar ik gok dat het wel langer meegaat.

Rijgedrag:
Het is een grote en zware auto. Dat merk je wel als je onderweg bent. Klaverblad op hoge snelheid is geen probleem maar een rotonde is niet zijn favoriete plek.

Vermogen is prima in orde. Voor zo'n zware boot maakt hij hele grote stappen. De vermogensafgifte is een soepel en voorspelbaar.

Verbruik:
-januari t/m juni 22kWh/100km

Kinderziektes en problemen zijn alom:

-Pauze melding die blijft piepen en zeuren totdat je gaat stilstaan. Ook na 10 minuten rijden. Als mijn vriendin rijdt komt het ook voor
- Display op zwart tot dat je hem reset.
- Lane assist corrigeert onnodig op diverse wegen.
- Sleutel wordt niet herkend en je krijgt "accessory mode"
- TMS meldingen (Type Pressure System mekkert vaak onterecht) .
- Bestuurdersstoel lijkt los te zitten , "klikt" in de bochten
- Rechterspiegel klapt niet meer in/uit
- 12 Volt accu leeg vanmorgen, dus in de weer met startkabels

Edit: verbruik in de app is aanzienlijk lager dan in de display van de auto. Ik gok dat het verbruik op de display van de auto reëler is.

Kinderziektes

  • 21.000 km

De grote vriendelijke reus heeft zich langzaamaan verbeterd en maar ook weer nieuwe eigenaardigheden ontwikkeld.

Positief:
Kleine maar zeer welkome verbetering is de snelkoppeling naar het uitschakelen van de snelheidsassistent (ISLA). Deze kan nu uit door de mute-knop vast te houden in plaats van een reis door het menu.

Deze zomer hebben we als gezin van zes in alle comfort naar Bretagne gereisd. De EV9 heeft zich als een zeer prettige metgezel bewezen. Het laden gaat snel en vrij probleemloos (als je eenmaal doorhebt dat je het kaartloos-betalen moet uitzetten in de auto om te kunnen laden bij Ionity ).

Negatief:
Wel merk je dat de dealer worstelt met diverse kinderziektes :

-tweede spiegel die niet meer goed in- en uitklapt en naar binnen draait door de wind.
-stoel die nog steeds loszit (dealer wacht al maanden op een oplossing van Kia)
- armsteun die rammelt en piept

Ik heb goede hoop dat alle kleinigheden netjes worden opgelost, maar die stoel duurt me wat lang….

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Kia EV9

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.