Jaguar X-Type 2.0D (2004)

autoreview

Jaguar X-Type 2.0D (2004)

Signalement

UitvoeringX-Type 2.0D
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf130.000 km
KM-stand laatst171.000 km
Lezerswaardering: 42%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Sinds maart 2007 verhuisde het bedrijf waar ik werk. Om deze reden besloten wij onze Peugeot 306 van 2000 in te ruilen voor een iets zwaardere auto op diesel of LPG. Na wat rondgekeken te hebben viel mijn oog plotseling op de X-Type. Het is niet de auto waar je direct aan denkt als je een andere auto aanschaft. De eerste reactie van iedereen is dan ook: ja, hoor.... of toe maar.....
De X-Type is absoluut een auto die tot de verbeelding spreekt. Dat straalt hij ook uit. Hoewel het een -instap-model- is, herken je onmiskenbaar de Jaguar lijnen. Dit geeft een enorm exclusief gevoel.
Dan hebben we het nog niet over de rij-eigenschappen gehad. Ik heb ook een proefrit gemaakt met de benzine V6. Dat was een ultieme ervaring. Deze 2.0 diesel geeft je niet die ervaring, maar het is een heerlijke motor met erg veel power. Daarnaast stuurt de auto super!!!!
Ik heb hem gekocht via een lease-maatschappij. De auto ziet er heel netjes uit en heeft om de 20.000 km zijn beurten gehad bij de dealer. Belangrijk om te weten is dat de auto nog tot november 2007 fabrieksgarantie heeft.
Al met al is het een feest om elke dag weer in de auto te rijden. Ik ben erg blij dat ik de kans heb gehad om tegen een zeer betaalbare prijs zo’n exclusieve auto te rijden.

27-10-2007
Eigenlijk heb ik weinig bijzonders te melden. Het blijft een feest om elke dag weer in de auto te rijden. Ik heb nog steeds geen seconde spijt gehad van deze aanschaf.

PROBLEMEN

Tot twee keer toe heeft zich een olielekkage voorgedaan. Deze zijn onder de fabrieksgarantie bij de dealer verholpen. Tijdens die werkzaamheden lopen ze de auto ook nog eens na en zijn er ook nog wat andere werkzaamheden uitgevoerd, o.a. aan de schokbrekers. Alles is onder de fabrieksgarantie verholpen. Het service-level is erg hoog.

Nog steeds erg blij

  • 171.000 km

Inmiddels rij ik de auto bijna twee jaar en zijn we ruim 50.000 km verder. Het blijft een heerlijke auto. Wel heeft hij mij deze zomer één keer in de steek gelaten. De waterpomp heeft het begeven. Bij zo'n geintje weet je weer gelijk dat je Jaguar rijdt: reparatiekosten rond de € 1000,-. Toch blijft elke dag weer een belevenis. Ik had nooit kunnen vermoeden dat autorijden zo leuk kon zijn. Ook vallen de kosten erg mee. Het brandstofverbruik zit idd rond de 1:15, maar dat wist ik toen ik hem kocht. Wel heb ik vorig jaar zomer Xenon in laten bouwen. Errug fijn! Het zicht verbetert hier 's avonds heel erg door. Absolute aanrader. Vooralsnog geen andere auto voor mij!

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.