Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Comfort (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Sirion 2 1.3 16V DVVT Comfort |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand laatst | 385.000 km |
Bij 385.000km toch echt wel op...
- 385.000 km
Mijn ouders kochten in 2008 een nieuwe Daihatsu Sirion 2 bij de dealer. Toen ze enkele jaren geleden een leaseauto namen was de Daihatsu overbodig en nam ik deze over met 315.000km op de teller. De inruilwaarde was toch bijna niks meer.
Dit was echt een prima auto. Er zijn in die bijna 400.000 kilometers slechts 2 dingen kapot gegaan: een wiellager en de versnellingsbak. Bij die laatste waarschijnlijk omdat er nooit olie is bijgevuld of ververst. Een beetje eigen schuld dus... Voor de rest kwam deze auto altijd makkelijk door de apk en is er buiten een beurt op zijn tijd of een lampje wisselen niks aan gedaan.
Qua kosten is dit een top auto, belasting van 25 euro per maand, en verzekering ook zoiets. De 1.3 motor is behoorlijk vlot, maar loopt ook gemakkelijk 1/20. Meestal zat ik rond de 4,5l/100km. Ik zou trouwens wel de 1.3 nemen, ik heb ook een Cuore gehad met de 1.0 maar volgens mij moet je met dat motortje de Sirion zelf aanduwen.
Verder is het een hele basic auto. Elektrische ramen en spiegels zitten er op, maar verder moet je niet te veel spannends verwachten. Airco was bijvoorbeeld optioneel en hadden wij niet. De bediening is licht en de binnenruimte groot.
Bij 385.000km hebben we de auto uiteindelijk ingeruild. We wilden intussen wel graag airco en de auto begon steeds meer olie te verbruiken. Daarnaast was de stoel intussen wel doorgezeten en deed de stuurbekrachtiging het soms niet bij heel heet weer (schijnt een beveiliging te zijn tegen uitvallen onderweg, als er vuil in een sensor zit).
Wie een no nonsence auto wil en vooral graag goedkoop en betrouwbaar wil rijden, kan ik deze auto iedereen aanbevelen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren