Waar is de P+R in Amsterdam?

Skoda Citigo iV Amsterdam binnenstad

Het is rond Amsterdam handig om gebruik te maken van de P+R locaties. Immers, je kunt er goedkoper parkeren met goede verbindingen. Waar is de P+R in Amsterdam?

Amsterdam is gezegend met wel 10 verschillende P+R locaties rondom het centrum.  Als je daarvan gebruik maakt is het snel goedkoper dan op een andere manier parkeren. We zetten ze op een rijtje.

P+R in Amsterdam Noord

  • P+R Noord. Deze is gemakkelijk te bereiken vanaf de ring A10, afrit 16. Vanaf deze locatie stap je gemakkelijk op de Noord-Zuidlijn metro 52 die je naar het station, het centrum, de RAI of Amsterdam Zuid brengt. Deze P+R is alleen via het metrostation te bereiken als metro 52 rijdt.
  • P+R Boven 't Y, Buikslotermeerplein 237. Inrit: parkeergarage IJdoornlaan. Met metro 52 of bus 37 ben je snel in het centrum.

P+R in Amsterdam oost

In het oosten zijn drie P+R locaties, te weten Zeeburg I, Zeeburg II en Zeeburg III. Je neemt hiervoor de afrit 14. Let op dat Zeeburg III op een iets andere locatie ligt, namelijk achter het benzinestation aan de A10 afrit IJburg en dan richting centrum. De halte voor Zeeburg III ligt een OV zone verder dan de andere Zeeburg locaties. Deze hebben alle drie een verbinding met tram 26 die naar het Centraal station gaat. En van daaruit kun je naar het centrum of andere locaties in de hoofdstad. 

Van onze partner
Reserveer je parkeerplaats bij een Q-Park
Reserveer snel en profiteer van de voordelige tarieven! In- en uitrijden kun je op kenteken doen. Met de app kun je ook parkeren aan de straat zonder transactiekosten.

P+R in Amsterdam Zuid

Ten zuiden van Amsterdam liggen er vier P+R locaties: 

  • de P+R van de Johan Cruijff Arena en je vindt 'm in P1. Deze is gemakkelijk te vinden vanaf de A2 en A9, afrit Ouderkerk aan den Amstel. Eenmaal geparkeerd biedt het je vanaf station Bijlmer uitgebreide verbindingen met trein en metro naar het Centraal Station en daarmee het centrum. Tijdens evenementen is de P+R gesloten.
  • de RAI, die ligt pal aan de A10 Zuid, afrit 9. Hier brengt de Noord-Zuidlijn metro en tram 4 je gemakkelijk naar verschillende locaties in het centrum. Inrijden tussen 07.00 en 24.00 uur. Let wel op dat bij evenementen in de RAI minder capaciteit aanwezig kan zijn. Je kunt maximaal 24 uur parkeren tegen P+R tarief.
  • de P+R van het VUmc, te vinden via de A10 Zuid, afrit 8. P+R open in het weekeinde (vrijdag 18.00 tot maandag 04.00 uur) en feestdagen. Inrijden door de week van 07.00 - 22.00 uur, uitrijden 24 uur per dag. De P+R heeft tram 5, 24 of 51 voor de deur die je naar het centrum brengen. Metrohalte Amstelveenseweg heeft een verbinding met station Amsterdam Zuid en van daaruit met het centrum. 
  • P+R Olympisch Stadion die goed te bereiken is via A10 Zuid, afrit 8. Deze heeft een tram voor de deur die je naar het centrum brengt. Ook hier is de capaciteit bij evenementen soms beperkt.

P+R in Amsterdam West

Ten slotte zijn er de P+R locaties in het westen van Amsterdam

  • Sloterdijk. Piarcoplein 1 aan de Ring West, afrit 2. Hier kun je met de trein naar het Centraal Station en het centrum, of neem tram 19, bus 22 of metro 50 met overstap naar 51, ook naar andere richtingen.
  • Bos en Lommer, bereikbaar via de A10 ring West, afrit 5. Dit is een Q-Park parkeergarage die na scannen van jouw OV Chipkaart het gunstige tarief geeft. Met tram 7 of bus 21 ben je snel in het centrum. P+R parkeren kan alleen op -1. Druk op de P+R knop bij de inrit.
Van onze partner
Auto nodig of wil je je auto delen?
Voor beide opties kun je terecht bij het autodeelplatform Snappcar! Je kunt zo in de buurt op twee manieren geld besparen!

Hoe werkt de P+R in Amsterdam?

Het parkeertarief ligt maandag tot en met vrijdag na 10.00 uur en in de weekenden op 6 euro per dag, in alle andere gevallen is het 13 euro voor de eerste 24 uur parkeren. Na vier dagen parkeren geldt het standaardtarief weer, deze verschilt per locatie.

Je rijdt in met een parkeerticket en bij het afrekenen geef je eerst het parkeerticket en dan scan je de OV chipkaart op de reis naar het centrum en terug. Die moet bij het betalen als laatste check-in een punt in het centrum van Amsterdam hebben. Dan krijg je het gunstige P+R tarief. Je kunt ook een P+R kaartje of een chipkaartje kopen bij de meeste P+R locaties. Dat is op de heenweg een uur in het OV geldig en op de terugweg na het inchecken ook een uur. Daarnaast kun je bij de metro, bus en tram in Amsterdam inchecken met je bankpas of creditcard. Als je die gebruikt, betaal je het normale tarief voor de parkeerplaatsen. Reis dus met een OV-chipkaart, GVB P+R kaart (steeds minder verkrijgbaar) of chipkaart gekocht in de bus, tram of op een metrostation om in Amsterdam goedkoper te parkeren bij P+R.