Vorstelijk parkeren in Apeldoorn - zo doe je dat

Gele Ford Mustang in villawijk Apeldoorn

Denk je aan Apeldoorn, dan denk je aan het mooie paleis aan de rand van het centrum van de stad: Het Loo. Wij vertellen je waar je in Apeldoorn het beste kunt parkeren.

Apeldoorn heeft een sterke regionale functie. Het is in dat opzicht opvallend, dat je er maar tussen 8.00 en 18.00 uur moet betalen voor parkeren op straat. Dat is ook zo op koopavonden tot 21.00 uur en op koopzondagen (de eerste zondag van de maand) van 21.00 tot 18.00 uur. Er zijn genoeg parkeerplaatsen beschikbaar. Het beste kun je de parkeer-app erop naslaan of naar een automaat lopen, om de exacte tarieven en tijden per locatie te achterhalen.

Van onze partner
Reserveer je parkeerplaats bij een Q-Park
Reserveer snel en profiteer van de voordelige tarieven! In- en uitrijden kun je op kenteken doen. Met de app kun je ook parkeren aan de straat zonder transactiekosten.

Verschil tussen parkeren in centrum en rand Apeldoorn

De tijden hierboven gelden voor alle gebieden waar je moet betalen om je auto een plekje te geven. Er zijn echter wel verschillen tussen de zone Centrum en de zone Rand.

In het centrum mag je maximaal twee uur in de straat parkeren en dat kost €3,36 per uur. In de zone Rand geldt die tijdsbeperking niet en is het tarief met €2,89 wat lager. Hoewel, als je de auto langer op straat laat staan, kun je wél duurder uit zijn!

Wellicht moet je buiten de zone Rand of Centrum betaald parkeren. In dergelijke wijken zijn wisselende tijden en tarieven van kracht. Die kun je zien op de parkeerautomaten of in je parkeer-app. Er zijn verder zes parkeerterreinen dicht bij het centrum van Apeldoorn.

Ga je op bezoek bij iemand die in het centrum van Apeldoorn woont? Of in een gebied met parkeervergunningen? Die kan je aan- en afmelden. Dan betaal je per saldo minder.

Parkeergarages in Apeldoorn

Van onze partner
Heb je plannen voor uitstapjes, trendy producten of een belevenis?
Je vindt bij vakantieveilingen.nl veel meer dan alleen reizen en hotels! Kijk er ook eens voor dagjes uit, het huren van een supercar en veel meer!

Parkeren in parkeergarages in Apeldoorn

Als het aan de straat gemakkelijk is om te parkeren, hoe zit het dan met de parkeergarages? Er zijn er in totaal zeven, waarvan er een twee (Museum-Centrum en Oranjerie) van Q-Park zijn. Je betaalt er €3,10 per uur op zondag tot en met vrijdag in stukken van 29 minuten of minder (€1,50 per eenheid). Op zaterdag en de koopavond op donderdag €3,75 per uur (€1,50 per 24 minuten of een deel ervan). In beide gevallen betaal je maximaal het dagtarief van €15,50. Voordeliger is de garage Beekstraat, ook van Q-Park. Dan betaal je €2,06 per uur (€1,00 per 29 minuten of een deel ervan) en op donderdagavond tussen 18.00 en 21.00 - en op zaterdag €2,40 per uur ofwel €1 per 25 minuten met een maximum van €11 per dag.

Er zijn ook parkeergarages die onder beheer van de gemeente Apeldoorn vallen. Het betreft:

  • Parkeergarage Anklaar, eerste twee uur gratis, daarna €1,50/uur (€0,15 per 6 minuten). Deze ligt wel ver buiten het centrum.
  • Parkeergarage Brinklaan. Kosten €1,00/uur (€0,10 per zes minuten). Tussen 7.00 en 21.00 uur ben je maximaal €4,00 kwijt, per 24 aaneengesloten uren maximaal €8,00. Je kunt je elektrische auto hier niet opladen.
  • Parkeergarage Koningshaven / Centrum. Kosten €1,00/uur (€0,10 per zes minuten). Tussen 07.00 en 21.00 uur ben je maximaal €4,00 kwijt, per 24 aaneengesloten uren maximaal €8,00.
  • Parkeergarage Marktplein. De tarieven verschillen hier erg sterk. Het voordeligste ben je uit tussen 21.00 en 07.00 uur, dan betaal je €1,40 per uur. De andere tijden van de dag wordt dat €2,50 per uur. Echter, op donderdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur en zaterdag van 07.00 - 19.00 uur stijgt het verder naar €3,10 per uur. Je betaalt er echter nooit meer dan €12.50 per 24 aaneengesloten uren. Je elektrische auto kun je hier niet opladen.
  • Parkeergarage Orpheus rekent je €2,50 per uur met een maximum van €7,00 per 12 uur of €10,00 per 24 uur. Er zijn hier geen laadpunten voor elektrische auto’s.

P+R parkeren bij stations rond Apeldoorn

Is dit nog steeds te kostbaar voor je, dan kun je bij de NS-stations Apeldoorn Osseveld en Apeldoorn De Maten gratis parkeren op de P+R parkeerplaats. Je neemt dan de trein naar het centrum. Bij P+R Apeldoorn Laan van de Mensenrechten moet je betalen voor het parkeren via exploitant Q-Park.