Instap-Tesla wordt semi-autonoom

tesla model 3
In 2017 moet een nieuw compact model van Tesla op de markt verschijnen. Vandaag kunnen we melden dat die aanstaande elektro-benjamin tot op zekere hoogte autonoom door het verkeer kan gaan.

Wie nu een kijkje neemt in een showroom van Tesla, vindt daar alleen de Model S en wellicht een verdwaalde Roadster. Dat gaat helemaal veranderen, want in 2017 moet een nieuw compact model het Tesla-gamma komen versterken. De instap-Tesla gaat Model III heten en zal een actieradius van zo'n 320 kilometer krijgen.

De Model III wordt volgens Elon Musk - CEO van Tesla - een auto die tot op zekere hoogte autonoom zal kunnen rijden. Een volledig zelfstandig rijdende auto hoeven we overigens niet te verwachten; daar zal Tesla mee wachten tot omstreeks 2020, als de technologie verder is ontwikkeld. Volgens Musk - niet vies van stellige uitspraken - zullen volledig autonome auto's 'minimaal 10 keer veiliger zijn' dan auto's die door een mens worden bestuurd.

PRIVATE LEASE Tesla

Lezersreacties (38)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.