Brazilië houdt autobelasting laag voor groei

Verkoop top tien Brazilië
De Braziliaanse overheid heeft besloten de belasting op auto's laag te houden en zo een van de belangrijkste industriële sectoren van het land te stimuleren.

Dit meldt het Braziliaanse ministerie van Financiën, zo schrijft Reuters.

"De auto-industrie is van enorm belang voor de Braziliaanse economie. Het zorgt voor 25 pocent van de industriële productie", zo verklaarde de Braziliaanse minister van Financiën, Guido Mantega. "Om de productie te laten groeien is het belangrijk dat de auto-industrie blijft groeien."

Het ministerie benadrukt verder dat niet alleen autoproducenten hiermee zijn gebaat maar ook alle toeleveranciers van auto-onderdelen en accessoires. Het laag houden van de belasting kost de Braziliaanse overheid wel ruim 1 miljard dollar.

Dieptepunt

Afgelopen jaar werd de belasting verlaagd naar een dieptepunt om de productie te stimuleren. Dit jaar stond de heffing weer gepland te stijgen.

De Braziliaanse economie groeide vorig jaar 0,9 procent. In de laatste drie maanden van 2012 nam de groei wel harder toe, maar de productie bleef op een laag pitje staan en daalde met 0,5 procent in het laatste kwartaal.

Lezersreacties (22)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.