AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Klokje Rond - Audi V8 4.2 quattro

Beschermingsprogramma gevraagd

93 reacties

Video
0 seconds of 0 secondsVolume 90%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
AutoWeek 50 2014
AutoWeek 50 2014

Je leest het in AutoWeek 50 2014

Mathijs Tuntelder kocht voor tweeduizend pop een topklasse Audi uit de vroege jaren '90. Is dat een verstandige zet? We inspecteren een van de weinig overgeblevene Audi's V8. Lees het volledige verhaal in AutoWeek 50, die deze week in de winkel ligt.

Lezersreacties (93) (gesloten)

Sub-reacties inklappen
Camry TRD
Camry TRD
  • 0
Ik vind het voor 200.000km best een hoop ellende.... Oja, haal voortaan de dakdragers eraf als je in Autoweek komt. Staat zo armoedig.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Voor de kilometerstand moet er nog aardig wat aan gebeuren, maar als je de tand des tijds in rekening neemt (deze auto is uit '93, bijna 22 jaar oud!) valt het me nog wel mee.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Voor Audi was dit een complete flop. In feite was het een zeer grondig verbouwde Audi 100/200, met dus de interieurbreedte en beenruimte achter van een middenklasser. En een relatief korte wielbasis.
Geen partij voor de statige S-Klasse en uitmuntende 7-serie E32 uit die jaren.
Overigens is deze 4.2 een stuk beter dan de oorspronkelijke V8 3.6, want veel snelller en sterker en niet (nog) onzuiniger

Met de A8 vonden ze een eerste aansluiting

Over de auto in kwestie: Dit soort sleeën staan vaak bij van die autobedrijfjes met vaantjes-slingers achterin de hoek. Bijna altijd hebben ze achterstallig onderhoud. Dat blijkt hier ook wel weer. Foute velgen trouwens, maakt er een Sjonnie auto van in mijn ogen. Jammer.
Wil je zo'n soort auto echt hebben, koop dan de DUURSTE die je kunt vinden, en kijk nauwkeurig in de boekjes naar het onderhoud. De hogere prijs verdien je dubbel en dwars terug door het niet hoeven vervangen van allerlei versleten onderdelen
Anoniem
Anoniem
  • 0
Tja, tja ik weet niet of deze Audi deze eigenaar zou willen hebben, "alleen wat APK noodzakelijk is" getuigd niet van autoliefde hobby. Dit zijn auto's die gekoesterd moeten worden voor het nageslacht en wie DIK op leeftijd wil rijden, weet dat het niet de aanschaf, maar wel het reguliere onderhoud de werkelijke kosten zijn. En dan die dakdragers ... viel mij direct op in de eerste seconden ... dit moet een zunige (of onwetende) zeeuw zijn (denk even aan die beruchte Fiat Marea video).

Ik ben best Audi minded, maar 247.000 km is deze Audi al aardig ver héén, klopt die km stand wel? Is deze NAP gecheckt? Zou het niet eens 547.000 km kunnen zijn ... iets om eens uit te zoeken, ik kan met mijn pet niet bij deze echt goede Audi in zo'n staat bij 247.000 km er zo uit ziet, kan niet anders dan teruggedraaide km klok.

Ik zie liever echte auto liefhebbers met zulke auto's in klokje rond, niet de "kniepers in de bruine lap" types. En ... NIC ... eerst NAP test doen, voordat je ze toe laat ...
vd Laar
vd Laar
  • 0
Ik wist niet dat dit type Audi bestond met een V8, bijzondere wagen.
Alleen die wielen zijn verschrikkelijk, zeker met die platte bandjes er omheen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Voor die kilometerstand staat deze Audi er belabberd bij en moeten er wel veel reparaties worden verricht. Verstandig om door te rijden na de reparaties? Denk van niet. Neem nu je verlies i.p.v. je geld in een bodemloze put te stoppen, want er komt vast nog veel meer.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Mooi om te zien dat er nog mensen zijn die zulke auto's durven en willen rijden. Hij is inderdaad niet perfect, maar er kwamen geen rare dingen uit de kast, ook al zullen de geconstateerde gebreken wel wat duurder zijn dan bij een polo. En de km stand checken bij een auto die in 1996 uit duitsland is gehaald is een beetje lastig denk ik?

Die v8 is natuurlijk niks anders als 2 aan elkaar geplakte 1781 cc blokken die ze bij VAG nog steeds in tal van auto's gebruiken, slim!

Grappig ook om te zien dat er destijds een topklasse auto de fabriek uit werd gestuurd zonder airbag.
vd Laar
vd Laar
  • 0
Op Ebay UK, 100 pond voor remschijven voor, 45 pond voor achter.
Ik weet niet waar deze meneer shopt voor remschijven , maar 1000 euro voor een set is wel heel duur
vd Laar
vd Laar
  • 0
En in Nederland 2 stuks voorkant voor 126 euro in de BTW...
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ik snap niet dat je altijd met dakdragers rondrijdt. Ik zeg altijd omdat je ze er anders wel even afhaalt voor de opname lijkt mij. Bovendien zal het het toch al niet geringe verbruikt nog meer doen toenemen. Ik denk net als Maakt mie niks oet ook dat de km-stand niet klopt. Dit soort auto's rijden als ze nieuw zijn toch wel zo'n 40.000 km per jaar. Dat het later veel minder wordt begrijp ik maar dan nog zal je wel zo'n 10.000km per jaar zijn.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Sta zelf op klokje rond hierbij autoweek met mijn Audi A8 D2 3.7 Quattro. De V8 was inderdaad Audi's eerste poging om aansluiting te vinden bij de Mercedes S-klassen en BMW 7 serie. Audi slaagde hierin niet echt in omdat de doelgroep niet bereidt was om 100.000 Mark te betalen voor een auto die eigenlijk lijkt op een Audi 100. Zelf weet ik als geen ander dat je niet op onderhoud moet bezuinigen in deze klasse. Daar staat tegenover dat je veel auto en bijbehorende verwennerij ervoor terug krijgt.
Paulus S
Paulus S
  • 0
Als je een auto koopt voor 2000 euro, dan ga je inderdaad niet de hoofdprijs voor onderdelen betalen. En je hebt geen afschrijving meer, dus met een beetje geluk kun je nog lang en voor relatief weinig geld met deze auto rijden, al is hij intussen erg oud.

Deze V8 was inderdaad een opgedikte 100/200, die er veel vetter uitziet dan het wat slungelige basismodel (al was dat een revolutie toen hij uitkwam, met zijn zeer lage CW-waarde). De opvolger was de A8 met de zogenaamde spaceframe constructie , die wel als zelfstandig topmodel ontwikkeld werd.
309 Turbo
309 Turbo
  • 0
Leuke auto, en ja er zijn misschien wel wat puntjes maar wat wil voor een auto die toch al wat jaartjes oud is?
Schokbrekers en remschijven hebben nu eenmaal ook niet het eeuwige leven.

Remschijven moet overigens goedkoper kunnen, zelf heb ik een 2tal maandjes terug alle schijven en blokken van mijn S8 preventief vervangen en was voor onder de 1000 euro klaar.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Even nog op internet gekeken wat remschijven incl. blokken kosten voor dit type Audi incl. montage loon, er zijn meerdere aanbieders rond de 300 euro all in per set. Doorgaans zijn dit de éénmans alle merken type garages, neem van mij aan, dat zijn de beste vakmensen!
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ Maakt mie niks oet, je moet wel het heel filmpje luisteren, de meneer wil eerst met de apk punten beginnen wat natuurlijk niet zo heel gek is en daarna pas de overige dingen.
Maar inderdaad de dakdragers moet je er wel afhalen dit is geen gezicht, maar nu ruilt hij van een diesel naar V8 omdat de wegenbelasting te hoog is, maar deze auto zuipt zoveel meer dat je het verschil met de diesel nog steeds zo terug verdient hebt.
309 Turbo
309 Turbo
  • 0
Misschien kwa verbruik niet de verstandigste keuze, maar je krijgt er wel een hoop luxe voor terug.
De V8 is toch een stuk luxer als zijn voorganger de audi 100
Bofkont
Bofkont
  • 0
Lekkere dikke wagen hoor, niet perfect, gezien de kmstand en bouwjaar ook niet echt schokkend eerlijk gezegd.
Schijven blokken rondom idd even goed om j heen kijken, 1000 euro is grote onzin.
Ook de lekkage's verhelpen is niet zo heel erg moeilijk, al je een paar duizend investeert staat alles er weer perfect bij.
Zou ik altijd doen, is de wagen meer dan waard.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ik word erg triest van deze beelden. Wat een hopeloos armmoedig en verouderd geval. Zet er een Jaguar XJ naast, mooier en rijper naarmate de tijd vordert......
Anoniem
Anoniem
  • 0
De auto is al zodanig aan het desintegreren dat er bij mij ook enige twijfel over de kilometerstand rijst.

Niet te veel geld meer tegenaan gooien. Het gevaarte heeft slechts 2K euro gekost, met minimale middelen door de APK trekken en als dat niet meer lukt door de shredder. En ondertussen niet op de vortex in de tank letten, die is er toch, dus gewoon negeren. En gedurende dit traject: GENIETEN!
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ach ja... de Audi V8. Audi's eerste poging om mee te doen met o.a. BMW en Mercedes-Benz. Ferdinand Piëch heeft bij de introductie al gezegd, dat het commerciële succes niet de belangrijkste drijfveer was om de auto op de markt te brengen, maar meer om te laten zien, waartoe het merk technisch destijds in staat was. Je zou deze V8 met een beetje fantasie ook, zoals dat zo mooi in het Duits heet, een "Versuchsträger" kunnen noemen. Op het moment dat in 1994 de eerste A8 werd geïntroduceerd, waren bij het koperspubliek de eerste zorgen omtrent de betrouwbaarheid van een V8 motorblok al weggenomen. Op zich slim gedaan...
Over dit exemplaar: inderdaad jammer van de gemonteerde dakdragers. Verstoort de anders fraaie lijn van deze auto aanzienlijk. Enne.. direct andere velgen a.u.b.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Heel bijzondere auto staat hier, en eigenlijk jammer dat er zo mee omgegaan wordt. Zo'n auto verdient natuurlijk veel beter. Wat betreft die dakdragers, ik snap het ook niet. Ik had dit op het forum ook al gezegd, maar toen werd m'n mond gesnoerd met 'ik ben bang dat ik de lak beschadig' en 'niet zeuren, jullie originaliteitsfreak'. Kennelijk trouwen die soort mensen ook in een trui, en hoort netjes maken bij een gebeurtenis er niet bij. Die velgen vind ik er best leuk uitzien op de foto's, maar zo in het echt weet ik het zo net niet. Ik vind ze niet pauper, maar het origineel mooier.
Verder vraag ik me een beetje af waarom men de km-stand niet zou geloven. Slechte eigenaar hiervoor, paar jaar stilstaan (echt populair zijn deze auto's niet) en dat zou al een hele hoop verklaren. Duizend euro gaat natuurlijk nergens over, moet makkelijker goedkoper kunnen. Maar ja, zo overtuig je wel jezelf om niet die investering te doen.
Verder vooral lof dat men het aandurft om zo'n auto te rijden
Best Man Wins
Best Man Wins
  • 0
Respect voor de durf, maar oh oh wat een trieste staat. Voor 2000,- vind je ook geen goede.
Zelf zou ik dan toch voor een dikke vroege A6 zijn gegaan, of een 530i of 540i met V8
Die delen tenminste een hoop onderdelen met de basismodellen, en er zijn er veel meer van verkocht. Dus meer onderdelen verkrijgbaar.
Bijna geen enkel onderdeel van een Audi V8 is uitwisselbaar met een 100 of 200 uit die jaren.

En als het dan toch een op zich zelf staand, bijzonder en exclusief model moet zijn, dan liever een Lexus LS400
Best Man Wins
Best Man Wins
  • 0
Oh ja, en eerst doorsparen tot 5000,- en dan een goede kopen
Bofkont
Bofkont
  • 0
Dag dragers vind ik eerlijk gezegd ook helemaal niets.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Had dan toch verder gezocht naar een iets jonger model! vanaf '94 is het model mooier met mooiere lichtblokken.
Deze auto is niet gebouwd geweest om met dakdragers rond te rijden en die velgen passen er helemaal niet bij.
Heb zelf in '08 eentje gekocht gehad van '98, met toen 147k km, FULL Option, die helemaal tiptop was met onderhoudboekje en facturen.
LPG ingegooid en bijna 120k mee gereden in 2j tijd, geen gezeik mee gehad, was heerlijke auto om mee te rijden.
Onderhoud laten doen door all-round garage is véél goedkoper dan Audi zelf.
Verkocht aan een vriend toen ik emigreerde en die rijd er nog mee.
Deze auto is slecht onderhouden en heeft zeer wss véél meer km dan opgegeven
Anoniem
Anoniem
  • 0
Een Audi V8 uit 1998. Uhu, ik denk het ook CarEvil! Keep on dreaming...
PiVN
PiVN
  • 0
Deze auto is echt 'Klokje rond' en aan het einde van zijn leven. Persoonlijk zou ik voor een Lexus LS400 gegaan zijn
r v t
r v t
  • 0
Ben al lange tijd fan van het Audi 100/200 model, juist door de mooie lijn en sobere maar kwalitatieve afwerking. Heb hier zelf momenteel een Audi 100 Van Diesel staan van '85, grijs kenteken dus en erg basic. De kwaliteit na 30 jaar is nog steeds geweldig. En geen metertje of lampje teveel, echt Duits degelijk (als dat bestaat, dan is dit het). Dit V8 model vind ik geweldig, je hebt de uitstraling en Duitse degelijkheid + nog eens alle luxe en opsmuk aan boord. Elke aanpassing is in mijn ogen zinloos en alleen maar lelijk, ik zou de uitdaging aan gaan om 'm origineel te maken.

Valt er nog wat positiefs te zeggen? tuurlijk, geweldig dat je in zo'n auto rijdt! En ik vind het beige dash juist wel mooi, benieuwd of het niet onrustig voor de ogen is als de zon erop staat
Nappie
Nappie
  • 0
Het idee was leuk om zo een Audi met 4.2 liter V8 te kopen, maar nu snap je waarom de vorige eigenaar afscheid heeft genomen van deze auto.
Het enige wat ik hieruit kan concluderen is dat de auto slecht onderhouden is! en dat deze eigenaar er wijsheid aan doet om afscheid te nemen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@r v t,
Dat vraagt om een speciaal topic o het forum. Wat gaaf van die Audi! Ik ben heel erg benieuwd naar foto's!
Anoniem
Anoniem
  • 0
22 jaar oud, ingevoerd en maar ruim 200.000km gelopen???????????? maar wel rijp voor de sloop.
ak2
ak2
  • 0
Best wel een hele bijzondere, leuke, auto, deze Audi V8. Er zijn best wel veel gebreken, maar ja de auto al 22 jaar oud.
Deze auto heeft trouwens erg weinig gelopen, de vraag is natuurlijk of de kilometerstand wel klopt.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Een v8 uit 1998 ?? Jaja..
Anoniem
Anoniem
  • 0
Vind het wel een heel mooi model trouwens. Zoals al eerder gezegd moeten die dakdragers direct eraf
Anoniem
Anoniem
  • 0
Een Volkswagen Phaeton avant-la-lettre dus eigenlijk.

Veel grote Audi's zijn veel problematischer dan je op grond van hun afkomst zou vermoeden.
Pas na de eeuwwisseling kun je spreken over echt betrouwbare automobielen van dit merk en
dan nog kost het onderhoud nog steeds de hoofdprijs.

De Audi V8 uit dit filmpje is aan het eind van zijn latijn. Investeren in groot-onderhoud heeft
mijns inziens hier geen zin meer. Weg er mee, dus.
Maarten 760
Maarten 760
  • 0
Mooie auto, tijdloos design. Dit design heeft hem echter ook opgebroken, net als de Phaeton. Helaas zijn de V8's in deze prijsklasse altijd bijzonder matig (of niet) onderhouden. Zo'n ding kun je alleen kopen als je zelf a) weet waar je alle onderdelen goedkoop kunt bemachtigen (ebay, fora, clubs) en b) ze zelf kunt monteren c) bereid bent om zoveel tijd in een auto te steken en d) niet te veel kilometers wil maken.

Je wordt dan natuurlijk wel beloond met een topklasse auto. Begint jaren '90 zag je ze vooral veel in Zwitserland. De Zwitsers wisten het anonieme uiterlijk gecombineerd met een V8 en 4x4 wel te waarderen. De meeste gave exemplaren zul je ook uit die hoek moeten halen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ik hoor het deze presentator nog zeggen in de vergelijkingstest met de Audi en de Renault coupe. De inruilwaarde van een Audi ligt gunstiger tegenover de rock bottom nul waarde van de Renault op basis van degelijkheid en duurzaamheid. Toegegeven de Audi heeft zijn leeftijd maar om nu met je twee mille "smart investment"de hele tijd met een zwabberstuur en een emmertje onder je carter te gaan moeten rijden ......hmm dat getuigt dan weer niet van degelijkheid en duurzaamheid . Zullen we nu eens afspreken dat gebakken lucht nog niet het equivalent van werkelijkheid of waarheid is .Duurzaamheid staat of valt met vakbekwaam onderhoud , rijstijl en gezonde kilometers en is niet onlosmakelijk verbonden met een merk
Anoniem
Anoniem
  • 0
Helemaal mee eens vezelf . Op zo'n manier een klassieker rijden is in mijn ogen armoede
Anoniem
Anoniem
  • 0
Toch begrijp ik deze meneer heel goed.
Ik heb zelf voor de lexus LS400 uit 1998 gekozen vanwege zijn onverwoestbare reputatie, en natuurlijk zijn 35% bijtelling over de dagwaarde, [ook voor 2000 euro gekocht].
Hij rijdt wel iets bijzonders voor weinig, als je de kosten gaat vergelijken met bv een nieuwe c segmenter, dan kan hij nog heel wat verspijkeren aan deze auto.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Een aantal zaken zijn gelukkig al gezegd. Deze auto zou best eens het dubbele gelopen kunnen hebben, want ze zijn kinderlijk eenvoudig terug te draaien of je vervangt heel simpel het tellertje door dat van een sloop-exemplaar. De V8 klinkt schitterend en de auto zit best vol leuke opties; als je een beetje handig bent met onderhoud en niet alles door de dealer laat doen kun je hier nog een hoop plezier van hebben. Voor een model van 25 jaar oud is dit gewoon veel luxe voor weinig geld. En hij zal je ook zeker niet snel in de steek laten
Audio
Audio
  • 0
Geweldig, die reclame voor een ontharingsapparaat!! Hoeveel vrouwen kijken nu naar deze rubriek?

Ik denk ook dat het onderhoud niet erg professioneel is gebeurd. In principe kunnen deze grotere Audi's uit die periode drie a vier ton aan, maar dan wel met het juiste onderhoud. Wie lost nu een lekkage aan een oliedruksensor op met lijm?

2000 euro voor zo'n mooie Audi, dan weet je bijna zeker dat er nog een hoop kosten aan komen. Eentje in goede staat kost denk ik al gauw 5000 euro. Ik zou persoonlijk niet graag 1710 kilo auto voor de deur hebben staan, gezien het verbruik en de wegenbelasting.
Audio
Audio
  • 0
Ik heb er zo gauw maar één kunnen vinden, voor bijna 8000 euro. Audi-specialist Jan Los had er ook wel eens een staan.

Doorgaans staat er bij de goedkope exemplaren iets vermeld als: opknapper, of voor de handige doe-het-zelver.
Audio
Audio
  • 0
Over het algemeen geldt: dure auto, dure problemen.
EWi e
EWi e
  • 0
Op zich een mooie auto en behoudens de olie lekkage niet erg veel aan de hand dus.

Ik snap de ophef hier niet helemaal... Een setje nieuwe rubbers, remschijven en schokbrekers. Het liefst allemaal tegelijk als je toch aan de wielophanging bezig bent. In totaal krap 1000 euries en je rijdt weer een klasse bak! Dan heb je dus voor 3000 euro een prachtige Audi V8. Misschien niet een auto in concoursstaat maar ik zie om mij heen heel veel erg jonge auto's die er veel slechter uit zien.


Gewoon lekker doorkachelen en genieten maar inderdaad wel even die dakdragers ar af halen want dat ziet er niet uit!
r v t
r v t
  • 0
@ Rob0032: Komt er wel ja, of een review, het is een blijvertje in elk geval

Voor deze eigenaar is het nu een voordeel dat de V8 op basis van de 100/200 was, maakt het vinden van onderdelen iets makkelijker / minder moeilijk. Voor een 100 is het al zoeken soms..
EV0 II
EV0 II
  • 0
Doe mij maar een a8 met deze motor ipv deze. En die km. stand zal wel behoorlijk teruggedraaid zijn als je het geheel zo ziet.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ja de A8 V8 natuurlijk
Stef60
Stef60
  • 0
Gedateerd maar blijft een knappe auto alhoewel ik ook men twijfels bij de werkelijke kilometerstand heb???
Alfa33
Alfa33
  • 0
@audio, als jij een ad voor ontharingsproducten krijgt hier, dan heb je daar naar gezocht met google ;-)
Anoniem
Anoniem
  • 0
ja de a8. is wel een andere wagen he ... : )
Anoniem
Anoniem
  • 0
TOYOTA Camry B.J 1994, 30 L V6 kilometerstand 425000 rijdt als nieuw. Alles doet perfect.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Wat een dom gewauwel hier over slecht onderhoud en de km stand, al had de car een miljoen km erop zitten en sowat ?

Sjapo aan de eigenaar om deze auto te rijden, weinig is er kapot in het filmpje dus lekker doorrijden en genieten en dingen vervangen als het echt nodig is.
Bofkont
Bofkont
  • 0
Nobrains ,

Je doet je naam eer aan
Bofkont
Bofkont
  • 0
Traveler 66,

Tegen welk onderhoud en wat is er vervangen ?
Deze Audi is niet slecht, het is puur achterstallig onderhoud.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Deze auto is een echte liefhebbers auto
De km stand is mogelijk omdat deze auto een probleem auto was vooral de electronica gaf veel problemen
En het werken aan deze auto is erg arbeidsintensief
Maar goed als het rijd heb je wel een krachtpatser (voor die tijd dan)
Als er niet al teveel elektrische storingen inzitten nu
Zal ik zeker lid worden van een Audi club als je er nog jaren in wilt rijden
Deze auto verdient een liefhebber
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ Alfa 33
Ik krijg die achterlijke reclame ook steeds. Zit op mijn eigen laptop waar vrouwlief nooit op kijkt omdat ze liever de iPad gebruikt (vooral de mijne, als de hare leeg begint te raken), en qua lichaamsbeharing doe ik niet heel veel onder voor Tom Selleck
Anoniem
Anoniem
  • 0
Toch wel een mooie auto.

Je moet zo'n auto zien als: Voor 2000 euro koop je hem, repareer er voor 2000 euro aan, en dan rijd je niet slecht voor een auto van 4000 euro.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Goh voor 2000 euro vind je een goede amerikaan met V8 goed mogelijk voor mij weer het bewijs dat een een amerikaan robuuster is heb, een ford thunderbird uit 96 komt elk jaar probleemloos door de apk
Anoniem
Anoniem
  • 0
Dat gierende geluid...dakdragers eraf en dat is ook opgelost. Toen deze Audi uitkwam vond ik Audi nog een mooi merk, dat is inmiddels eenheidsworst geworden, maar deze was nog onderscheidend.
Alfa33
Alfa33
  • 0
@ Koos, Ik had een advertentie voor een uitvaartverzekering. Vreemd, tot ik besefte dat ik laatst wat gezocht heb naar iemand die overleden was, een kennis, onverwacht. Dus op de ipad naar Safari instellingen gegaan en " alle websitedata wissen" gekozen. En nu vrolijk een advertentie van 538. Dat heet "service" , advertenties aangepast aan je zoekopdrachten. Dus ergens was er een zoekopdracht van je die door deze adverteerder is gekenmerkt als interessant voor hem. Daar betaaalt hij voor.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Klokje rond??
Verder mooie bolide, houdt hem origineel zou ik zeggen..
Anoniem
Anoniem
  • 0
2k a 3k er tegenaan (ondersrtel aanpakken lekkage pakkingen andere shit), andere orginele velgen via ebay.de, dakdragers eraf en je hebt schitterende bak.
Best Man Wins
Best Man Wins
  • 0
@ Audio en Koos

Iets minder vaak Googlen op kale poesjes, dan verdwijnt die reclame vanzelf
AsconaGT
AsconaGT
  • 0
km stand kan prima kloppen hoor, vergeet niet dat deze auto ook al aardig op leeftijd begint te raken, dan drogen rubbers uit en krijg je spelingen in het onderstel en kleine olielekkages, ook deze km stand. Ook schokbrekers van meer dan 20 jaar oud en bijna 250.000 kunnen op zijn. Heeft de auto geen schuld aan.
Verder is het een prima ding toch?
En misschien dat de eigenaar het wat ongelukkig verwoorde, maar het lijkt mij logisch dat je eerst de APK dingen aan pakt en vervolgens de rest, daar kun je prima een liefhebber om zijn.
autofanaat231
autofanaat231
  • 0
Mooie auto zo'n v8. Staat van de auto valt mij niet tegen, de vaste lasten zullen wel weer hoog zijn maar dat is de auto wel waard.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Veel pietlutten hier...

Ben geen Audi fan, vind het geen mooi model, en inderdaad velgen en dakdragers zijn bleh.

Maar de commentaren hier zijn ongelooflijk. Stel azijnpissers. Een paar rubbers versleten, olielekkage op twee plaatsen, de remschijven wat oud... en iedereen roept al dat de eigenaar beter af is hem weg te doen?
Na dat onderhoud rijdt die auto weer super, onderdelenkosten zullen laag zijn. En zeer waarschijnlijk veel goedkoper en betrouwbaarder dan wat er tegenwoordig die VAG garages uitgeduwd wordt. Ik ken al meerdere mensen die hun Audi's (moderner dan deze) eruit gemikt hebben wegens extreme onderhoudskosten. En dat waren mensen die 10x modaal verdienen.

De zeikerds hier begrijpen er echt niets van. Ga lekker een driecilinder spaarwagentje rijden.
PiVN
PiVN
  • 0
@D Pol
Een auto is rijp voor de sloop als het een niet-klassieker betreft waarbij de kosten van reparaties hoger zijn dan de aanschafprijs. En volgens mij is daarvan hier spraken. Mensen kopen vaak zulke auto's omdat ze voor weinig een grote auto willen rijden, niet omdat ze zo'n grote autoliefhebber zijn.
Beros
Beros
  • 0
Veel gezeur hier zeg. Vooral van mensen die het nooit aan zouden durven om zo'n auto te kopen, vermoedelijk. Zoveel is er niet mis mee. In elk geval niet meer dan je op basis van de aanschafprijs mag verwachten. Dat je bij zo'n auto en in die prijsklasse onderhoud in te halen hebt is logisch. Hopelijk is er voldoende budget om de auto wat op te knappen, dit soort youngtimers maakt het wagenpark een stuk aantrekkelijker. Waarbij ik wel moet aantekenen dat de dakdragers en velgen afbreuk doen aan de originaliteit.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Een oudje, met niet al teveel km's. Een toplimousine van ruim 20 jaar geleden, met nogal wat mankementen. Wiellager, schokbrekers, schijven, en dus meestal ook remblokken en wat olielekkage. Ik vrees, dat er nogal wat geld tegenaan moet, om em weer fris en fruitig te krijgen. Of 2e hands onderdelen.
Lohran
Lohran
  • 0
Hoezo wordt er zo vaak genoemd 'voor die kilometerstand is er erg veel mis'? Dat ding is uit '93! Het meeste (zo niet alles) wat genoemd wordt zijn slijtagedelen. Rubbers, schokdempers, wiellagers, die dingen slijten nou eenmaal. Misschien zit alles er al 21 jaar op. Ik vind het wel meevallen allemaal. Het is alleen een nadeel dat het zo duur is voor die auto.

Verder de V8 altijd een mooi model gevonden, maar die velgen zijn wel erg lelijk, jammer.
Lohran
Lohran
  • 0
@PiVN:
Wat een flauwekul. Als een auto het waard is om te repareren dan is hij niet rijp voor de sloop. Sommige auto's hebben wat liefde en aandacht nodig. Hoeft hij niet meteen naar de schroot. Ik heb ook een BMW e30 gekocht om op te knappen. Zit inmiddels ook meer geld in dan de aanschafprijs, omdat ik dat er voor over heb. Als iedereen zoals jij denkt zullen er maar weinig old-/youngtimers overblijven.
Orcinuses
Orcinuses
  • 0
Grappig dat iedereen zegt dat de velgen lelijk zijn,
deze velgen zijn mogelijk niet de originele, maar de V8 was wel met BBS'en geleverd
ces
ces
  • 0
Ik zelf rijd dagelijks een auto uit 1989. Wat mij ook hier opvalt is dus dat de slijtage onderdelen, of het nou een 'dure' Audi betreft of een 'goedkope' Peugeot, na 20, 25 jaar vervangen moeten worden. Dus of je nou een auto met 200K km of 326K km koopt, vervangen van de cruciale rubbers en schokdempers is schijnbaar noodzakelijk. Verder zal dit best lekker rijden zo'n dikke V8 en dat voor 2000,=.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Dat iets origineel zo geleverd is, betekent niet dat het ook mooi is...
Audio
Audio
  • 0
Hahahaha, ik ga ook redelijk zwaar behaard door het leven. Kale poesjes vind ik maar kaal :-) brrr

Om even op koud staal terug te komen, dit soort auto's belanden door de leeftijd en hoge onderhoudskosten vaak bij mensen die weinig aan onderhoud willen of kunnen uitgeven. Dat verklaart een hoop. Toch hoor ik van garagisten dat de Audi's uit de periode tot eind jaren '90 kwalitatief heel wat degelijker waren dan de huidige modellen.
Audio
Audio
  • 0
De betreffende reclame gaat over de Philips Lumea, zo te zien een of ander apparaat om varkens te ontharen na de slacht.
EWi e
EWi e
  • 0
Welke reclames?? Gewoon een simpele Firefox add-block en je hebt nergens last van... Wordt de site ook een stuk sneller van!
nitro68
nitro68
  • 0
Wat een zooitje geleuter zeg, zoveel mankeert er niet aan.
Meeste is gewoon slijtage, draagarmrubbers en schokbrekers zijn na 2 ton en 23 jaar gewoon op, bij ieder merk.
Remschijven net zo en die kosten geen 1000 euro.
Die olie lekages zijn nu niet echt schokkend, oliedruksensor is eenvoudig te vervangen en dan blijft alleen het achter diff over waar een paar nieuwe keerringen in moeten, zijn gewoon verdroogt na 23!! jaar en veel stilstaan.
Motor is nog in prima staat, rookt niet en loopt prima.
Met een beetje TLC kan ie nog jaren mee.

En Toyota / Lexus adepten die liever een LS400 kopen; Die kunnen dezelfde mankementen vertonen, gewoon slijtage en kan je ook op leeglopen!
Marcus BBS
Marcus BBS
  • 0
Leuke auto! Gezien bouwjaar en aanschafprijs kun je wat kosten verwachten. Maar geldt dat niet voor elke auto van dat bouwjaar? Ik rij zelf ook een Audi (80) en ook daar moet je af en toe wat rubbers enz vervangen. Dat is meer gerelateerd aan het bouwjaar.
Als de eigenaar de genoemde punten laat vervangen, heb je een bijzondere en afwijkende auto. Een keer wat anders. Respect voor mensen die zoiets proberen. Kritiek is heel makkelijk te geven.
Ik denk dat de eigenaar veel rijplezier heeft en dat is iets wat we tegenwoordig weleens willen vergeten (cijfers enz zijn belangrijker geworden)
VSOP
VSOP
  • 0
Hoop zure reacties hier ! Oké .. ik heb verder ook niks met Audi. Maar dit soort slijtage vindt je bij de meeste auto's van deze leeftijd met dito km-stand. Ook bij een vergelijkbare Lexus of Honda.
Gewoon naar een betrouwbare merkspecialist gaan voor de noodzakelijke reparaties. Betaal je niet de hoofdprijs en hebben vaak een betere kennis dan de gemiddelde dealer. Gewoon lekker doorrijden met deze luxe cruiser !
High Fidelity
High Fidelity
  • 0
Knap staaltje: hoe praat ik deze top kwaliteit goed. Was het een franse of Italiaanse auto geweest, werden de vooroordelen weer allemaal naar voren gehaald.

Enige wat tegen valt aan deze audi zijn de wielen en de schamele 250pk uit een 4.2 liter V8!
Anoniem
Anoniem
  • 0
@high fidelity

280 pk.

Maar sowieso is 280 pk uit een 4.2 prima voor die tijd, BMW perste toen 286 pk uit hun 4.0L V8 en Mercedes 320 pk uit hun 5.0 V8. Lexus haalde 245 pk uit een 4.0L.
Audio
Audio
  • 0
@High fidelity
Dat is onzin. Mijn Oudi heeft een 2.0-motor met slechts 90 pk, maar in het verkeer kom je echt niks te kort. Ze hebben destijds gekozen voor een soepele, rustig lopende motor voor lange ritten, niet voor een racemotor. De Japanners haalden toen al 100 pk uit een drieliter 1.0-motor. Dat kon ook en nog betrouwbaar en duurzaam ook. Het waren andere tijden en andere keuzes. Met goed onderhoud of een revisie kan deze V8 wellicht nog twee ton mee.

Zoals VSOP zegt: een Lexus of andere luxe superwagen uit die periode zou nu ook groot onderhoud nodig hebben, als dat jaren is uitgebleven. Een keer houdt het op. En bij zulke luxe wagens mag je dan je portemonnee trekken.

De Italianen bouwen Ferrari's, Lamborghini's, Maserati's, de Fransen bouwden de Citroën SM, CX en XM. Zeer geavanceerde en uitermate luxueuze superwagens. Maar als die niet of slecht zijn onderhouden kun je even goed je lol op.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Fantastische wagen die V8 !

Ik sluit me bij iedereen aan die azijn pist, we hebben het over een auto uit de jaren 90 en die nog maar een jaar in bezit is van deze 'liefhebber'. Veel auto's worden slecht onderhouden en als het wat gaat kosten moet die de deur uit.
Dit gebeurd bij alle merken, helaas is auto rijden duur.

Zelf rijdt ik een Audi 80 met een V6 motor, inmiddels ook bijna 2,5 ton op de klok.
Zie mijn review. Als je deze youngtimers goed onderhoud en respect hebt voor de techniek (rustig warm rijden en goede olie en brandstof) dan heb je weinig kosten en veel genot !

Ik wens deze man veel plezier, een roffel in de morgen is een dag zonder zorgen
Anoniem
Anoniem
  • 0
* Ik sluit me bij iedereen aan die vindt dat de mensen die azijn pissen niet moeten overdrijven en geen appels met peren moeten vergelijken *
Anoniem
Anoniem
  • 0
Was toen ze net nieuwe waren wel erg dik. Maar nu nee... zo'n auto moet je niet meer willen. Vergane glorie die ook nog eens flink kunnen roesten (nog geen aluminium body)
Anoniem
Anoniem
  • 0
@meganes

Wel een verzinkte body.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Er staat er eentje te koop. Met maar 100.000 km. En voor bijna 8k.
http://www.autowereld.nl/audi/v8/3-6-quattro-101300-km-origineel-8416850/details .html

Het feit dat het handschrift en stempel bij iedere servicebeurt hetzelfde zijn doen me het ergste vrezen voor de werkelijke kilometerstand...
Remco Klein
Remco Klein
  • 0
Schitterende auto met veel km ervaring. Lekker door blijven rijden.
Beetje stapsgewijs aandacht aan besteden en de dingen vervangen die vervangen die dienen te worden.
Evabo
Evabo
  • 0
Dit type is een eerste poging van Audi om in het topklasse segment door te dringen, van de lessen die hiermee zijn geleerd is de A8 ontwikkeld die wel succes had.
Omdat ze niet zo gewild waren zijn ze behoorlijk zeldzaam, zelf heb ik er ook 5 staan, 1 originele NL auto met 469.000 km op de klok en 4 potentiele donors uit Duitsland.
Remschijven voor heb ik 3 jaar geleden in Duitsland gekocht voor 700,- dus die 1000,- is inderdaad wat overdreven.
De mijne ligt overigens op dit moment helemaal uit elkaar voor een volledige revisie, geschatte kosten rond de 30.000,- maar voor mij is 'ie dat waard, ook al zijn veel mensen het daar misschien niet mee eens.
Voor het meer dagelijkse vervoer heb ik dus wel een A4 2.5 turbodiesel. Ondanks de hogere wegenbelasting zo'n 5 keer goedkoper rijden dan met een V8 (en bovendien scheelt het maar 100,- per kwartaal...)
Voor de fun heb ik verder nog een S6 (C4) uit 1995 met 417000km maar ook origineel NL, wordt waarschijnlijk het volgende project :-)
Evabo
Evabo
  • 0
Overigens, voor diegenen die denken dat je 100 of 200 onderdelen voor deze auto kan gebruiken, helaas.
Bijna alle onderdelen zijn specifiek voor de V8 ontworpen, de bouwkwaliteit is ook 10x beter dan die van de 44 modellen van Audi.
(en dat merk je vooral als hij uit elkaar moet...) ;-)

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.