BMW M235i High Executive (2014)

Grootse prestaties in pocketformaat

BMW M235i
BMW M235iBMW M235iBMW M235iBMW M235iBMW M235i
MW heeft de 1-serie Coupé opgewaardeerd naar 2-serie. Aangepakt door de technici van M GmbH leidt dit tot een leuk stuk speelgoed met meer uitstraling dan een snelle hatchback.

Zestig mille voor een compacte middenklasser. Dat is heel veel geld, waarvoor je ook een maatje of twee groter kunt rijden. Maar als je juist wel die compacte afmetingen wilt, gecombineerd met sportwagenprestaties, zou je zomaar bij deze BMW kunnen uitkomen. Ga maar na: deze compacte en elegante coupé levert maar liefst 326 pk en 450 Nm. Nog niet zo lang geleden waren dat regelrechte sportwagenwaarden.

Hoewel vierwielaandrijving een optie is, houdt BMW voor deze auto in principe vast aan het aandrijfconcept waar het merk groot mee geworden is. Onder de motorkap een in lengterichting geplaatste zescilinder lijnmotor die de achterwielen aandrijft. Standaard gebeurt dat via een handbak, maar in deze test hebben we een conventionele achttrapsautomaat.

Ondanks zijn heftige specificaties en knalrode carrosserie klinkt de BMW vrij bescheiden, maar de klankkleur van de zes-in-lijn maakt dat volkomen goed. En dat niet alleen; als je hem plots op z'n staart trapt, is de BMW-motor meteen bij de les. Hoewel van oudsher misschien niet de eerste keus voor een spierballenauto, voldoet de automatische versnellingsbak prima. Geholpen door launch control kun je de auto als een dolle op de horizon af katapulteren. Slechts 5,3 seconden heeft de auto nodig om van 0 naar 100 km/h te snellen. Maar echt leuk wordt het pas op bochtige binnenwegen. Daar maakt de achterkant van de BMW een relatief levendige indruk. Toch glijdt hij in eerste instantie over de voorwielen weg als je de grenzen van zijn kunnen opzoekt. Veilig en voorspelbaar dus, en de 2-serie laat je altijd duidelijk voelen waarmee hij bezig is, als biedt hij niet dezelfde scherpte als de M3. Tractieproblemen heeft de BMW nauwelijks; de grens tussen rijden en glijden ligt ver weg.

Ondanks de sportwagen-achtige eigenschappen had het interieur van de M235i in al z'n bescheidenheid ook in een BMW 116d kunnen zitten. Dat neemt niet weg dat de afwerking op een hoog niveau staat. Ook op de overzichtelijkheid en de functionaliteit van het instrumentarium is weinig aan te merken. De stoelen zijn meervoudig te verstellen, zodat je altijd een prettige zit achter het stuur hebt. Bovendien is de zijwaartse ondersteuning zodanig dat je ook bij rap bochtenwerk keurig op je plek blijft zitten. Over de ruimte achterin kunnen we kort zijn: die is door de aflopende daklijn beperkt en volwassenen hebben hier niets te zoeken. Over het prijsniveau kunnen we kort zijn; dat is hoog. Daartegenover staat dat de auto ongekende prestaties biedt voor zijn formaat.

Oordeel

4 sterren

Als je sportwagenprestaties zoekt in een relatief bescheiden verpakking, ben je met de BMW M235i prima bediend. Door de beperkt zitruimte achterin en de tweedeurscarrosserie is deze compacte coupé echter nauwelijks praktischer dan een echte sportwagen.

Signalement

Merk Bmw
Model M235i Coupé High Executive
Carrosserie 2-deurs, coupé
Transmissie 8 versnellingen, sequentiële automaat
Aandrijving achterwielaandrijving
Nieuwprijs € 65.555

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 6-cil. in lijn
Cilinderinhoud 2.979 cc
Maximaal vermogen 240 kW / 326 pk bij 5.800 tpm
Maximaal koppel 450 Nm bij 1.300 tpm
Inhoud brandstoftank 52 l
Lengte / breedte / hoogte 4.454 mm / 1.774 mm / 1.408 mm
Wielbasis 2.690 mm
Massa leeg 1.445 kg
Laadvermogen 535 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 0 kg / 0 kg
Banden voor225/40R18Prijzen
Banden achter245/35R18Prijzen
Topsnelheid 250 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 5,3 s (fabrieksopgave: 4,8 s)
Acceleratie 50-80 km/h in D 1,6 s
Acceleratie 80-120 km/h in D 3,0s
Brandstofverbruik 7,6 l/100km
CO2-uitstoot 176 g/km

PRIVATE LEASE BMW 2-serie

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum