Tesla breekt verkooprecord van Volkswagen in Noorwegen
'Ware autogekte'
Tesla heeft een nieuw verkooprecord gevestigd in Noorwegen. Nog nooit verkocht een merk in het land zoveel auto's als het bedrijf van Elon Musk dit jaar, met ook nog een maand te gaan. Tesla profiteerde in november van een aanstaande belastingverhoging met een verdrievoudiging van de verkoop.
Volgens branchevereniging OFV is er in het algemeen in Noorwegen sprake van een "ware autogekte". In november groeiden de verkopen met 70 procent, waarvan 98 procent volledig elektrisch was. Dat is in lijn met de langgekoesterde ambitie van het land om benzine- en dieselauto's al dit jaar te hebben uitgefaseerd.
Tesla verkocht dit jaar tot nu toe een kleine 29.000 auto's in Noorwegen, al 2000 meer dan het vorige record van Volkswagen uit 2016. In de rest van Europa zijn Tesla's juist veel minder in trek. Musk kreeg dit jaar kritiek voor zijn werk als adviseur van de Amerikaanse president Donald Trump en zijn steun voor de Duitse radicaalrechtse partij AfD.
PRIVATE LEASE Tesla
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Tesla Model 3 Standard RWD Plus 60 kWh Topstaat | Lage Kilometerstand! | Top auto voor Topprijs
- 2020
- 89.365 km

Tesla Model Y RWD 58 kWh | Panodak | Leer | Premium audio | Stoelverwarming | Elec. stoelen | Navigatie | Pilot assist
- 2023
- 94.205 km

Tesla Model 3 Long Range AWD 75 kWh | Panodak | ACC | Rijklaar!
- 2019
- 88.460 km
Lees ook

Tesla, Volvo en Fiat op weg de grote verliezers van 2025 te worden

Tesla’s ‘kerstupdate’ brengt voor Nederland nog geen Grok

Test: de nieuwe Tesla Model S Plaid is zinloos snel, maar toch is dat ook de grootste grap

Tesla Model 3 Standard: bekende prestaties voor vijf mille minder

