AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Studiemodel Fisker in Detroit
10
Op de komende autoshow in Detroit toont Fisker naast de productieversie van de inmiddels beroemde Karma dit Sunset-studiemodel.
Voorlopig geeft Fisker alleen dit plaatje en één regel tekst vrij over het nieuwe showmodel. Ga er maar vanuit dat hij de techniek volgt die is ontwikkeld voor de Karma. Dat is een plug in-hyrbide, met een aandrijflijn die door Fisker Q-Drive is gedoopt.
Daarmee kan de auto zo'n zeventig kilometer op louter elektra rijden dankzij lithium ion-accu's. Met zijn twee elektromotoren en bescheiden verbrandingsmotor hoest hij er 408 pk uit. Op de show in Detroit staat daarvan het productiemodel, dat in de loop van 2009 in de verkoop moet gaan.
Wat we precies van deze Sunset concept car kunnen verwachten, weten we als de beurs in de tweede week van januari zijn poorten opent.