AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Spitsstrook A12 wordt gewone rijstrook
22
De spitsstrook op de A12 wordt binnenkort een normale rijstrook. De snelheid hoeft dan niet langer verlaagd te worden bij opening van de spitsstrook, zoals nu het geval is. Minister Melanie Schultz (Infrastructuur en Milieu) zei dat donderdag in een debat in de Tweede Kamer.
De ANWB trok dinsdag aan de bel over de onduidelijkheid rond de maximumsnelheid bij spitsstroken. Volgens Schultz is het duidelijk dat de snelheid omlaag moet bij de opening van de extra strook, omdat die smaller is. Maar voor de A12 gaat dit probleem zich dus vanzelf oplossen zodra de spitsstrook een normale rijstrook wordt. Maar dat kan niet overal, omdat er simpelweg niet overal genoeg ruimte is.
Lees ook
Test: Mazda 6e - Veel EV, weinig Mazda
Nieuws
Lucid Air breekt record en rijdt ruim 1.200 kilometer op één acculading
Nieuws
Onzekerheid bij de pomp: 'Kunnen borst natmaken als accijnsverlaging verdwijnt'
Nieuws
Hyundai Kona Electric duizenden euro's goedkoper als Pure Edition
Nieuws